Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Historia pewnego utworu: Until It Sleeps

"Until It Sleeps" to  wyjątkowy utwór w repertuarze grupy Metallica.  To kolejna bardzo osobista kompozycja Jamesa Hetfielda, zobrazowana zjawiskowym teledyskiem. Utwór pochodzi z znienawidzonego przez wielu fanów albumu "Load" z roku 1996 i jak każda 'ballada' nagrana przez zespół znalazł się na czwartej pozycji na krążku. Jako singiel ukazał się 20 (świat) i 21 (USA) maja 1996 roku i już 6 sierpnia pokrył się złotem (ponad 500,000 sprzedanych kopii), zostając przy okazji piątym pod względem sprzedaży hitem grupy.
 
Kompozycja wyszła spod rąk Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha, podczas jam session zespołu powstało najpierw instrumentalne demo "Fell On Black Days" ("Nadeszły Czarne Dni"), w skrócie "F.O.B.D", które stanowiło podwalinę poźniejszego utworu. Ostatecznie "Until It Sleeps" to utwór utrzymany w wolnym tempie, trwający 4 minuty i 30 sekund.
 
Warstwa tekstowa jest autorstwa Jamesa Hetfielda,  opowiada o chorobie i śmierci jego ojca Virgila, który zmarł na  raka (podobnie jak matka). To kolejny utwór, będący wyrzutem wobec Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki, do którego należeli rodzice Jamesa (organizacja nakazuje swoim wyznawcom unikania medycyny, wyznawcy wierzą w uzdrawiającą moc Boga i pozostają bierni wobec chorób).  James,  w utworze kieruje swój gniew do Boga, uważa Go za winnego, że pozwolił umrzeć jego rodzicom w świadomości, że nie są godni spotkania z Nim, bo ich wiara była zbyt słaba. W rzeczywistości ów gniew skierowany jest w kierunku Christian Science, Hetfield uważa, że gdyby nie ta organizacja jego rodzice żyliby do dziś.
 
Utwór "Until It Sleeps" zagrano na żywo po raz pierwszy w 1996 roku podczas Mtv Video Music Awards. Był  podstawą set listy podczas "Poor Touring Me '96 - '97" oraz uwieczniono go na albumie "S&M". Od tego czasu  Metallica rzadko gra go na koncertach.
 
W dniach 6-7 maja 1996 w Los Angeles, pod czujnym okiem reżysera Samuela Bayera powstał teledysk do utworu. Clip jest zainspirowany obrazami Hieronima Bosha: potwór zjadajacy ludzi zaczerpnięty jest z obrazu "Ogród Ziemskich Rozkoszy", motyw Adama i Ewy pochodzi z tryptyku "Haywain" natomiast motyw Chrystusa z "Eco Homo". Wielu fanów zauważyło uderzające podobieństwo ubiczowanego Chrystusa do byłego basisty zespołu, tragicznie zmarłego Cliffa Burtona. Teledysk miał swoją premierę w Mtv 23 maja 1996 roku, w tym samym roku został również uznany za najlepszy teledysk w kategorii rock, na gali MTV Video Music Award.
 
Najbardziej znanym coverem "Until It Sleeps" jest wersja zespołu zespołu Apocalyptica z 2000 roku. Istnieje również spora liczba remixów (m.in Herman Melville Mix).


23 czerwca 2008

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =