Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Johnny Cash. Biografia

Johnny Cash jest bez wątpienia legendą, symbolem i ikoną (również popkultury). Dla wielu osób jest pierwszym skojarzeniem z muzyką country, dla innych jest twarzą amerykańskiego patriotyzmu. Niezwykle trudno napisać biografię tak złożonej osobowości. Michael Streissguth chciał swoim czytelnikom pokazać przede wszystkim człowieka, Johnego Casha syna, ojca i brata. Człowieka upadającego (zmagania z nałogami) i umiejącego się podnieść. Człowieka pełnego wiary i przywiązania do tradycji, szanującego historię swojego kraju.

Autor podszedł sprawy niezwykle profesjonalnie, bez plotkarskiego zacięcia. W książce znajdziemy wypowiedzi członków rodziny i przyjaciół Casha oraz jego współpracowników. Jak wielką pracę wykonał Streissguth potwierdza również liczna bibliografia i przypisy. Autor stara się być bezstronny i to właśnie założenie staje się na dłuższą metę mankamentem książki. Padają fakty, daty, szczegóły kolejnych wydawnictw, są wzloty i upadki muzyka - wszystko to co zaspokoi głód wiedzy najwierniejszych fanów Johnnego Casha. Jednak w przekazie autora brakuje mi emocji. Wyjątkiem jest tu ostatni rozdział książki opisujący w przejmujący sposób zmagania z chorobami, śmierć bliskich oraz odejście samego “Człowieka w czerni”.

"Gdy Johnny Cash zmarł w 2003 roku, dla wielu osób był kimś, kto ucieleśniał ducha amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Niektórzy pamiętali inne wcielenia Casha: grzesznik z problemami, odkupiony chrześcijanin, głos świadomości społecznej i najważniejsze nazwisko w muzyce country. Inne pochlebne głosy powracały ustawicznie do człowieka majestatycznego i odważnego". Dla wielu osób pozostał po prostu Amerykańskim Śpiewającym Gawędziarzem. Ostatnim...

Michael Streissguth - Johnny Cash. Biografia. Wydawnictwo Dolnośląskie.

Autor: BH                                                                    17 Stycznia 2017

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =