Genetic Transmission

W poszukiwaniu realności dźwięków

Expo 70

Muzyka, która odgradza od zreczywistości

The Ritual Should Be Kept Alive

Magia Hybryds

Once

Naturalizm i zmysłowość muzyki Egora Grushina

Assemblage

Muzyczny asamblaż Machinefabriek

Legendarne przeboje rocka

"Świat nie potrzebuje już nowych piosenek. Jest ich za wiele. O wiele za wiele. Gdyby od dziś nikt nie napisał już żadnej piosenki, świat nie zauważy. Nikogo to nie obchodzi. Mamy dość piosenek, których ludzie mogą słuchać…". Tymi słowami Bob Dylan trafia w samo sedno. Coraz częściej mam wrażenie, że najlepszą muzykę już nagrano, a mi nie starczy życia by ją zgłębić. "Legendarne przeboje rocka" są zupełnie subiektywnym drogowskazem w trudnej drodze poznawania starej, dobrej muzyki.

Nathan Brackett nie uzurpuje sobie prawa do jedynego słusznego wyboru - zatem wszelkie utyskiwania, że brakuje jakiegoś utworu, dlaczego w zestawieniu jest Madonna nie mają sensu. Autor jasno określa dobór utworów, które ma czelność nazywać legendarnym (w dodatku przebojami): "kolekcja ta jest hołdem złożonym rewolucyjnemu potencjałowi rock and rolla i talentowi kompozytorskiego". Wśród zaprezentowanych 80 utworów znajdziemy single, które zapoczątkowały wielkie kariery, były ugruntowaniem pozycji artysty, czy zwiastunem rewolucji - w muzyce, w repertuarze. Są też piosenki będące jedynym śladem sukcesu danej formacji.

"Legendarne przeboje rocka"  to bardziej album, niż książka. Jednak tak przyjęta forma, mimo oszczędnej treści sprawdza się. Mamy zatem esencję informacji o każdym singlu, okraszoną ciekawostkami, czasem historią powstania. Ogromnym atutem wydawnictwa są liczne zdjęcia.


Legendarne przeboje rocka - Nathan Brackett. Wydawnictwo: G+J

Autor: BH                                                                    14 Lutego 2017

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =