Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Zgniła zieleń: Historia Carnivore i Type O Negative

Miał słabość do kokainy, czerwonego wina i rudych dziewczyn. Introwertyk złakniony aplauzu, wściekły neurotyk, człowiek paradoks - Peter Steele. To postać, której fanom muzyki przedstawiać nie trzeba. Maciej Krzywiński przypomina jego sylwetkę w sposób obrazowy i dociekliwy, z szacunkiem ale bez przesadnego uwielbienia.
 
"Zgniła zieleń: Historia Carnivore i Type 0 Negative" to historia, która wymyka się standardom biografii. W jej centrum znajduje się Peter Steele - koło napędowe grup Fallout, Carnivore, Type 0 Negative. Jego życie, począwszy od dzieciństwa na Brooklynie śledzimy przez pryzmat relacji rodzinnych, muzycznych fascynacji, których efektem były kolejne zespoły, aż po owiane tajemnicą ostatnie dni. Autor oprócz wywiadów z bliskimi i współpracownikami Steela pokusił się o własne analizy jego zachowania i wypowiedzi. Autor stara się przy tym wszystkim zrozumieć Green Mana.

Narracja prowadzona jest żywym językiem, okraszonym komentarzami autora i poszerzona kontekstem kulturowym, a nawet socjologicznym. Maciej Krzywiński nie mitologizuje postaci Steela i podchodzi do tematu ze zdrowym dystansem. Nie skupia się tylko na historii Type 0 Negative, stara się sięgnąć głębiej do czasów Fallout, Carnivore - w ten sposób ukazuje muzyczną drogę Steela, jego rozwój i wybory. Przy okazji otrzymujemy garść anegdot, kilka dementi powielanych głupot oraz historię tekstów i utworów.


Zgniła zieleń: Historia Carnivore i Type 0 Negative - Maciej Krzywiński, Wydawnictwo In Rock.

Autor: BH                                                                    13 czerwca 2017

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =