Fuse / Holter

Split Echoes of Yul i Nowa Ziemia

Conspicuous Unobstructed Path

Macabre folk 23 Threads

Dionysus

Dytyramb Dead Can Dance

Light Of The Dreams

Sny Maćka Szymczuka

Music For Cassandra

O śmierci inaczej

Bionulor - Erik

Bionulor to jednoosobowy projekt muzyczny założony w 2006 roku przez Sebastiana Banaszczyka i działający w obszarze muzyki eksperymentalnej według autorskiej metody twórczej nazwanej "100% sound recycling". Oznacza to, że każdy utwór tworzony jest bez użycia instrumentów (czy to prawdziwych, czy wirtualnych), a jedynie na podstawie obróbki tylko jednego krótkiego fragmentu zarejestrowanego już wcześniej materiału dźwiękowego. Jest to materiał nieprzypadkowy i dobierany według ściśle określonego koncepcyjnego klucza. Pochodzi głównie z nagrań już istniejących, obecnych w kulturze i stanowiących dźwiękową dokumentację ludzkości. To fragmenty znalezione na starych taśmach, płytach winylowych, w archiwach - dźwiękowe "odpady" cywilizacji...

Trzeci album Bionulor nosi tytuł "Erik" i jest inspirowany postacią i twórczością Erika Satie. Wszystkie utwory powstały tylko i wyłącznie na podstawie obróbki jednej z jego najsłynniejszych kompozycji, "Gymnopédies", właśnie według autorskiej metody "100% sound recycling”. Oniryczna mikro-melancholia przeplata się tutaj z surrealistycznymi grami wyobraźni, stanowiąc pomost pomiędzy dwoma odległymi w czasie i przestrzeni muzycznymi światami..


Nagrania powstały pomiędzy grudniem 2007, a kwietniem 2012. Za mastering materiału odpowiada Taylor Deupree, zaś całość graficznie oprawiła Martyna Kowalczyk.


A.D.2012, Requiem Records

Nasza recenzja

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =