Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Krzysztof Orluk & Bai Tian – Structure Of

"Structure Of" jest piątym wydawnictwem, które ukazało się w ramach projektu ChoP. ChoP to założony w 2006 r. przez Grzegorza Bojanka i Zen Lu projekt mający na celu spotkania artystów z dalekiej Azji z twórcami polskimi. Tym razem do współpracy zostali zaproszeni: reprezentujący Polskę Krzysztof Orluk oraz przedstawiciel Chin Bai Tian.

1. Mars - Bai Tian
2. Panaphonic - Krzysztof Orluk
3. On The Way - Bai Tian
4. Mind Spa - Krzysztof Orluk
5. White Night - Bai Tian
6. Ozone - Krzysztof Orluk
7. Sense - Bai Tian
8. Inside - Krzysztof Orluk


A.D. 2012, Etalabel

Nasza recenzja


Oficjalna strona internetowa projektu ChoP: www.chop-project.com
Projekt wspierany przez Fundację Sztuka i Technologia


Bai Tian o swoim udziale w projekcie:
W roku 2009 przygotowałem materiał muzyczny, który zamierzałem wykorzystać na swojej nowej płycie. W tamtym okresie czasu nawiązałem współpracę z kilkoma niezależnymi wydawnictwami, jednak z wielu różnych powodów materiał ten nie został wydany. Pewnego dnia odezwał się do mnie mój dawny znajomy Zen Lu i zapytał czy miałbym ochotę wziąć udział w serii wydawniczej, w ramach projektu ChoP. Obserwując poczynania ChoP wiedziałem, że byłoby zaistnieć w tym projekcie, za którym kryła się nie tylko świetna muzyka, ale też doskonały dyzajn i promocja. Zaraz potem Zen skontaktował mnie z Krzysztofem Orlukiem i rozpoczęliśmy pracę nad wspólnym materiałem. Ciekawą rzeczą okazał się fakt, że Krzysztof prezentuje podobny styl muzyczny do mnie, choć do końcowych efektów dochodzi zupełnie innymi metodami. Co więcej, sposób obróbki zdjęć przez Krzysztofa jest bardzo podobny do mojego. Wydało mi się, że jedyną możliwą drogą, którą mogliśmy pójść była ta, która doprowadziła nas do powstania wspólnego albumu. Korzystając z sampli nadesłanych przez Krzysztofa oraz mojego niewykorzystanego materiału zacząłem budować nowe kompozycje. Jednocześnie Krzysztof korzystał z mojego materiału, dodając swoje pomysły i tworząc kolejne utwory. Ostatecznie wybraliśmy 8 utworów, które znalazły się na 5 płycie serii ChoP. Muszę powiedzieć, że była to wspaniała i radosna współpraca.

Krzysztof Orluk o swoim udziale w projekcie:
ChoP to jeden z najbardziej niezwykłych projektów, w jakim dane było mi uczestniczyć. Stworzony dzięki porozumieniu dwóch artystów, a także przyjaciół, daje szansę wielu muzykom z Polski i Chin na wzajemne poznanie się, współpracę, a także udział trasach koncertowych zarówno w Polsce jak i w Chinach. W przypadku mojej współpracy z Bai Tianem muzyka skutecznie zniosła wszelkie bariery dzielące nasze kontynenty. Odmienne style muzyczne, instrumentarium i brzmienia zakorzenione głęboko w kulturze, tradycji i historii naszych narodów stanowiły wspólną inspirację i utworzyły świetną nić porozumienia - najlepszym dowodem album, który udało nam się stworzyć. Dodam, że przy pracy nad płytą używałem głownie sampli, jakie otrzymałem od Bai Tian'a, wspomagając się dźwiękami z mojego prywatnego zbioru, a były to m.in.: nagrania terenowe, krótkie frazy i dźwięki samplowane starych płyt winylowych z polskimi szantami. Korzystałem z oprogramowania FL Studio firmy Image Line, które posłużyło jako "host" dla innych aplikacji, m.in. Absynth (Native Instruments), wykorzystany do preparowania wspomnianych sampli Bai Tiana.

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =