Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

DigitalSimplWorld - Getting Away From It All

Album "Getting Away From It All". eksploruje motyw podróży i  zapowiada pełnowymiarowe wydawnictwo projektu DigitalSimplWorld, które niebawem ma ukazać się w postaci DigiPacka.  Proces powstawania tego wydawnictwa ma swoje korzenie we współpracy jaka wywiązała się między DigitalSimplyWorld, a Grzegorzem Bojankiem przy okazji powstawania albumu "Let’s China". Album ten powstał pod wpływem nagrań terenowych jakie Grzegorz zarejestrował podczas jednego ze swoich pobytów w Chinach. Nagrana te tak zainspirowały DSW, że w krótkim czasie zrealizował cały album, który został opublikowany w serwisie Jamendo, z którego został pobrany już ponad 800 razy. Grzegorz był jednocześnie pomysłodawcą tytułów a także wykonał zdjęcie, które znalazło się na okładce. Podążając wytyczonym wcześniej szlakiem, pojawiła się idea aby nagrać kolejny wspólny album. Tym razem Grzegorz przekazał nie tylko swoje nagrania terenowe, ale także nagrane i zmodyfikowane wcześniej partie gitarowe, jak i nieprzetworzone dźwięki starego pianina. Stały się one podstawą do nadchodzącego pełnowymiarowego wydawnictwa, a także EPki "Getting Away From It All".

1. Getting Away From It All
2. I'm Far Away
3. Journey To The Unknown

 Legalne pobranie

 Nasza recenzja

A.D.2012, Etalabel
Materiał zawarty na Epce jest skondensowanym przekazem całej nadchodzącej płyty, pełnowymiarowy album jest rozciągnięty w czasie, opowiada historię wielkiego miasta, miasta przyszłości, słychać nawiązania do klimatu ścieżki dźwiękowej filmu Ridleya Scotta "Blade Runner", co w dużym stopniu wynika z umuzykalnionych nagrań terenowych właśnie miasta chińskiego.

DigitalSimplyWorld o albumie:

Mikrodźwięki w postaci sygnalizatora dla osób niewidomych przewijają się jako ambientalna pulsująca, minimalistyczna melodia. Deszcz zamienia się w szum, całość drży, wibruje mocą. Klasyczna elektronika rodem ze starej szkoły berlińskiej dodaje charakteru poszukiwań w rejonach gdzie dźwięk zaczyna swoja budowę. Utwory na płycie ocierają się o jądro muzyki, kołyszą się, “wpadają do środka”, gotują się jak w wielkim zderzaczu hadronów. Muzyka jaka powstała na swój sposób hipnotyzuje, wciąga słuchacza w świat ambientalnej szamańskiej alchemii, gdzie zaciera się czas, miejsce, sens istnienia. Jest jak podróż w nieznane miejsce, a jednocześnie tak nam bliskie, otarcie się o podświadomość na jawie.”

Ciekawostka:
W utworze "Journey To The Unknown" słychać rozmowę astronautów lotu Apollo 11. Jest to świadome odwołanie do projektu zrealizowanego przez WEFREC oraz Fundację Sztuka i Technologia w kooperacji z NASA oraz Ambasadą USA w Warszawie, pt.: "One Small Step", w którym brał udział również DigitalSimplyWorld. DSW traktuje szum jako rodzaj oparcia dla muzyki, w nim słyszy wizualizacje przestrzeni, i to w nim widzi namacalny ślad istnienia niematerialnej części świata. Autor szukając w muzyce nieznanego, dociera do kresu, a tam może być już tylko spotkanie twarzą w twarz...

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =