Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

DigitalSimplyWorld - Tout Devient La Musique

Tak jak w przypadku poprzednich wydawnictw DigitalSimplyWorld, album "Tout Devient La Musique"  zawiera swoistą przedmowę kompozytora,  w tym wypadku wypada nazwać ją nawet osobistą refleksją autora muzyki. Pozwolę sobie zacytować ją w całości:

§§ Album "Tout Devient La Musique" (Wszystko staje się muzyką) jest podsumowaniem stylu z jakim przez pewien czas starałem się "oswoić", docierając poszukiwaniami do antymuzyki podanej w sposób zrozumiały dla nas śmiertelników.

Czym jest antymuzyka? Jest jak antymateria, integralna część jednego świata. Antymuzyka jest zbiorem dźwięków, które podane w sposób zwyczajny, naturalny są częścią świata, którego nie postrzegamy jako muzyki, wręcz przechodzimy obojętnie.

Co sprawia, że antymuzyka jest ciekawa? Wszystko i nic. Jeśli jej nie rozumiemy to znaczy ona tyle co szelest liści na drzewie, lecz jeśli ją zrozumiemy jest jak znalezienie przysłowiowego muzycznego skarbu. Dźwięk przesuwanego krzesła jest antymuzyczny, lecz paradoksalnie podany w sposób muzyczny… staje się yin i yang w odpowiednim kontekście. Identycznie jest z ciszą.

Cisza jest zagadką, sprawia że muzyka staje się "dowartościowana". Zastosowana w pewnych miejscach potrafi zmienić postrzeganie utworu...

Szum, to "przekleństwo" muzyki, jej niechciane dziecko, odrzucone przy porodzie i oddane w obce ręce. W dobrych rękach szum staje się pełnowartościowym składnikiem przestrzeni muzycznej. Powiem więcej, to jest jądro muzyki, obok ciszy jest podstawowym niezrozumiałym składnikiem Tej przestrzeni. Szum ze swojej natury jest "piaskiem w oczy" muzyka i słuchacza! Jeśli wytrzymasz ból i nadal będziesz "patrzył" zrozumiesz, że antymuzyka i muzyka to jedność. Nie chodzi tu o tworzenie muzyki w oparciu o szum, lecz zrozumienie faktu, że jeśli np. dodamy do koloru niebieskiego kolor żółty to powstanie kolor zielony w sposób naturalny, nie zobaczymy niebieskiego i żółtego lecz finalnie, jeden.

Album zdaje się być melodyjny i jednocześnie taki nie jest. Nie zapraszam Was na lekką przyjemną godzinę, jeśli oczekujesz relaksu to nie tutaj. Będziesz musiał/a wytrzymać chwile nieznośne dla ucha, lecz też doznasz miłych. Wszystkim pokieruje Twoja wrażliwość. Idealne miejsce na słuchanie "Tout devient la musique" to nocna pora z widokiem na gwiazdy i na iskrzące miasto. To ideał dla tego materiału.

Moje tłumaczenie kieruje do osób mniej osłuchanych w podobnych klimatach, posłuchacie tutaj utworów niekomercyjnych, nie goszczących w radio, jeśli już granych to tylko w małych stacjach, które omijają nurty popularne, kierując się poszukiwaniem czegoś innego, trudnego.
§§

1. Flame of Earth
2. One Light Day From Home
3. Un Lieu Ou Tout Devient La Musique
4. Konradopulosuss
5. Amnesia
6. Time travel
7. Year 2013
8. Year 2058
9. Tout Devient La Musique
10. Fin de Siecle

Premiera: 12.07.2013


Darmowe Pobranie (free download)

Nasza recenzja

 

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =