Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Hati - zero coma zero

Album "zero coma zero" silnie ugruntował pozycję Hati na scenie muzycznej. Dziś, mimo upływu lat wciąż tętni niezwykłą energią akustycznych brzmień. Muzycy Hati zbudowali własne konstrukcje i wykorzystali intrygujący sposób egzotyczne instrumentarium. „zero coma zero” to studium na umieranie, śmierć i odrodzenie - zostały tu wykorzystane archaiczne instrumenty etniczne oraz przedmioty znalezione na złomowisku lub śmietniku.

O wyjątkowości i randze tej płyty świadczą liczne, entuzjastyczne recenzje z tego okresu:
 
Wojtek Wysocki (Aktivist, 4/ 2005):
"Hati to genialna w swej prostocie próba wkomponowania archaicznych rytuałów w aurę współczesnego minimalizmu .( …) Iwański i Wojtaś to świadomi i doświadczeni gracze; sięgają po tradycyjne perkusjonalia, uzupełniają ten zestaw kamieniami, rogami, tłuczonym szkłem... i układają z nich boleśnie wręcz monotonne konstrukcje. Duch pogańskich obrzędów unosi się nad nimi z całą pewnością, ale przecież muzycy nie mniej czerpią z doświadczeń współczesnego minimalizmu, brzęczącej szorstkości industrialu, czy wreszcie perkusyjnej muzyki improwizowanej…

Henryk Palczewski (Informator Ars 2 # 41):
…Muzyka HATI udanie łączy pierwotną skłonność człowieka do zagospodarowania ciszy dźwiękiem uzyskanym z byle jakiego przedmiotu, ze współczesnym doświadczeniem twórczym mającym do tego samego celu specjalnie wykonane przedmioty, czyli instrumenty. Otrzymujemy opowiadanie, które bardzo prostym językiem opowiada wcale nieproste opowiadania i nie jest zarazem intelektualnym bełkotem lub pustym poszukiwaniem niczego. To intrygujące i spójne oraz przez cały czas poważne opowiadanie omijające obszary żartu, humoru i swawolnego zatracenia.”

Dzięki Zoharum album ukazuje się ponownie w nowej szacie graficznej, zremasterowanej wersji i uzupełniona o nagrania z mini CD-r "recycled magick emissions".


1. zero
2. animal
3. homines
4. templum
5. aqua
6. V
7. Y
8. anima
9. coma
10. recycled magick emission 0 (aqua / zero coma zero version)
11. recycled magick emission I (recycled magick drone I version)
12. recycled magick emission II (recycled magick drone II version)


Z okazji 10-lecia aktywnej działalności koncertowej Hati została przygotowana Wersja "Deluxe" niniejszego wydawnictwa w formie drewnianego boxu, zawierającego, oprócz wspomnianego CD, dwie kasety: "zero coma zero +", "music for metal idiophones / genius loci", CD-r "works for scrap metal", CD-r "02/03/07 Teatr Groteska" oraz pocztówki, naklejkę i przypinkę.

Box – kolekcjonerski rarytas - to podsumowanie wczesnego okresu HATI (2003-2006).

Wydanie w ścisłym limicie. Tylko 65 ręcznie numerowanych kopii wraz z certyfikatem oryginalności podpisanym przez muzyków.

Wydawnictwo dostępne wyłącznie za pośrednictwem sklepu www.alchembria.pl


SAMPLE
Kup CD album
Kup DELUXE
Kup Digital album

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =