Fuse / Holter

Split Echoes of Yul i Nowa Ziemia

Conspicuous Unobstructed Path

Macabre folk 23 Threads

Dionysus

Dytyramb Dead Can Dance

Light Of The Dreams

Sny Maćka Szymczuka

Music For Cassandra

O śmierci inaczej

Legendarne Ząbki - 1984–1985

Legendarne Ząbki to zapis sesji nagraniowych efemerycznych formacji, które w połowie lat 80-tych tworzyli Jacek Alka (udzielał się zespole Praffdata w latach gdy członkowie byli uczniami Szkolnego Ośrodka Socjoterapii (SOS), Bolesław Błaszczyk (członek Kabaretu Grupy MoCarta, twórca multimedialnej Grupy MM oraz postindustrialnej formacji 997, współpracuje z wydawnictwem Bołt Records przy Serii Polish Radio Experimental Studio), Ryszard Wojciul (grał później w Różach Europy i Sztywnym Palu Azji, obecnie prowadzi audycje jazzowe w soboty w Radiu TOK FM i jest producentem muzycznym) i Robert Wyszyński i ich goście na warszawskiej Pradze i podwarszawskich Ząbkach.


archive series | requiem rec 44/2011

Uszkodzony, poćwiartowany jazz, erupcje czystej energii free, cytaty z muzycznego renesansu, odniesienia do współczesnej klasyki, parodie. Efekty twórczego transu grupy prowadzonej przez Alka (Praffdata), Błaszczyka (Kabaret Grupa MoCarta, Sernik Zamordowany Wkrótce Nielegalny, Grupa MM) i Wojciula (Róże Europy, Sztywny Pal Azji).

Na materię brzmieniową formacji składają się m.in.: perkusja (także automatyczna – radziecka), ksylofon, instrumenty dęte, wiolonczela, gitara basowa, polskie organy elektryczne, zabawki, sporadyczne taśmowe podkłady i spontaniczne akcje wokalne. Przed włączeniem zapisu muzycy niemal niczego nie ustalają, ale grając przeważnie dbają o zwartą formę i wyrazistość brzmienia. Starają się przy tym uwiecznić swe działania 
w możliwie profesjonalny sposób. Wykreowane dźwiękowe historie wytrzymały próbę czasu i radykalnie odcinają się na tle tego co najczęściej opatruje się pojęciem jazzowej czy rockowej ekstremy. 

Więcej informacji: www.requiem.serpent.pl/legendarnezabki