Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Maciek Szymczuk - Clouds

Nowa płyta Maćka Szymczuka zatytułowana "Clouds"  w doskonały sposób rozwija kontemplacyjne tematy zainicjowane na jej poprzedniczce "Ways". Choć na okładce pojawia się tylko nazwisko Maćka, na płycie roi się od gości, których energia i pomysły dopełniają 14 nowych  kompozycji (Łukasz Ciszak, Julian Coope, Olek Kałążny, Joanna Kustwan-Szymczuk, Maciej Mehring, Mariusz 'Oziu' Orzechowski, Michał Sosna).

Muzyka, którą odnajdziemy na "Clouds" jest zmienna - jak natura tytułowych chmur. Bywa delikatna, eteryczna i zwiewna, by za moment zagrzmieć burzowo i mrocznie - co odzwierciedla już sama okładka. Mimo różnorodności słyszalnej w poszczególnych utworach, wszystko splata się w spójną całość, sprzyjając wyciszeniu i medytacji, bo i więcej tu muzycznych plam, w których można się zatracić, niż porywających rytmów. Płyta wręcz idealnie kojąca.


01. Cumulus Congestus (Fresh Showers)
02. Cirrus Uncinus (To Watch The Clouds)
03. Altocumulus Floccus
04. Altostratus
05. Nimbostratus (Obłok różany)
06. Cirrocumulus Undulatus
07. Stratocumulus Duplicatus
08. Cumulus Mediocris (Słońce za chmurą)
09. Cumulonimbus Capillatus (Clouds)
10. Cumulus Lacunosus
11. Stratus Undulatus (Srebrne chmury)
12. Cirrostratus Fibratus
13. Cumulus Humilis (White Sheep)
14. Cirrus Vertebratus (Sunny Again)


Termin premiery płyty jest bardzo nieprzypadkowy - CD ukaże się bowiem w dniu urodzin Maćka Szymczuka (28 lutego). Jednak prezenty przewidziano przede wszystkim dla słuchaczy.

Wydawca albumu, tj. Zoharum przygotował niespodziankę: Dla pierwszych stu osób, które zdecydują się kupić Clouds przewidzany jest  muzyczny bonus - CDR Rare species. Vol. 1, na którym oprócz zremiksowanych utworów z Clouds (autorstwa Andrew Lagowskiego, Blare For A, Dead Factory, Michaela Hoffmanna i Xenoton), znajdziemy kilka remiksów Maćka - zrobionych m.in. dla kIRk i Echoes Of Yul. Oprócz tego – jego utwory umieszczane na różnych wydawnictwach oraz te wcześniej niepublikowane – wszystkie pierwszy raz zebrane na jednej płycie. Niewątpliwa gratka.

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =