Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Nowości od Requiem Records

Requiem Records jest wydawnictwem muzycznym specjalizującym się w muzyce alternatywnej. Od 1994 roku label wydał niemal 100 wartościowych pozycji, spośród których wiele zdobyło uznanie na scenie alternatywnej, a także przychylność krytyki w postaci licznych pozytywnych recenzji.

Requiem Records powołało do życia unikatowe przedsięwzięcie pod nazwą Archive Series, którego nadrzędnym celem jest próba zachowania i przywrócenia publiczności ogromnego potencjału muzyki alternatywnej lat 70, 80 i 90. Archive Series to wznowienia, a w wielu przypadkach wydane po raz pierwszy, nagrania polskiej sceny niezależnej. Wartość artystyczna tej twórczości jest nieoceniona i w wielu przypadkach pozostaje nieznana.

Requiem Records cały czas aktywnie działa wydawniczo w zakresie współcześnie tworzonej muzyki. Katalog wytwórni wzbogaciło ostatnio kilka ciekawych pozycji, które niniejszym trochę przybliżymy.

Job Karma - Society Suicide

"Society Suicide" zaskakuje kierunkiem swojej ewolucji. Job Karma wyrastającc z subkultury industrialnej lat 80., śmiało wkracza na rozległe obszary współczesnej elektroniki, od techno po ambient, nie zacierając przy tym swych kontrkulturowych korzeni. Muzyka trafi w gusta wielbicieli zarówno ciemnej elektroniki, Joy Division, Clock DVA, jak i ambitnego popu.

Prezentowane dziewięć kompozycji jest spójną muzyczną refleksją, podporządkowaną wyrazistej idei wyrażonej w tytule płyty. "Świat, który znasz właśnie się kończy.”


Szczegóły | Posłuchaj

Spear - Black Holes, Dead Stars and Melting Genes

Muzyka legendarnej i nieistniejącej już grupy Spear stanowiła połączenie minimalistycznych, ambientowych pejzaży dźwiękowych opartych na dronach, pętlach, cut–upach oraz dźwiękach znalezionych, post–industrialnej zgrzytliwości i chropowatości oraz nieprzewidywalnych i nieograniczonych eksperymentów z wszelkimi możliwym źródłami dźwięku.


Efektem były wielowymiarowe, heterogeniczne, hybrydyczne kolaże dźwiękowe oscylujące pomiędzy medytacją i transem a nieokiełznanymi wybuchami przypadku i hałasu. Ruch i bezruch, cisza i hałas, porządek i chaos, połączenie przeciwieństw.


Wydawnictwo zawierają utwory niepublikowane i pochodzące z niedostępnych od lat kompilacji.

Szczegóły | Posłuchaj


Rongwrong - Krwy

Krwy – bagnisty teren gdzieś w sercu Puszczy Solskiej, z wodą o charakterystycznym rdzawym zabarwieniu. Powiadają że to krew partyzantów…

"Krwy" to dźwiękowa wyprawa do miejsc i zdarzeń szczególnych, związanych z okresem II wojny światowej i okupacji. Inspiracją do powstania tej płyty stały się wydarzenia z odległych, powstańczych czasów, prawdziwe historie i te spowite mgłą magii i tajemnicy
.

Szczegóły | Posłuchaj

Pathman - Monady

Pathman, projekt Piotra Koleckiego i Marka Leszczyńskiego to, po legendarnej grupie ATMAN, kolejna odsłona ich wieloletniej współpracy.

"Monady" to zaskakujące instrumentarium, w którym elektronikę zestawiono z cytrą, kawałkami blachy, cymbałami, kamieniami, angklungiem, patykami, sanzą, drumlą, głosem, udu, gitarą, odzwierciedla słuchaczowi świat pełen brzmieniowych fascynacji, muzycznych opowieści, obrzędów i misterium.

Szczegóły | Posłuchaj


Tomasz Sroczyński / Marek Pospieszalski - Bareness

Materiał na album nagrano w XV-wiecznym kościele, którego akustyka inspirowała i współuczestniczyła w realizacji. W efekcie uzyskano nagranie o nietypowym brzmieniu, które wzbogacone oszczędną elektroniką i przetworzone studyjnie, dało utwory o wyjątkowym kolorycie.Przestrzeń XV-wiecznej świątyni narzuciła formę, akustyka zdefiniowała całość a pogłos stał się kolejnym – obok skrzypiec, saksofonu i klarnetu - instrumentem.


Szczegóły | Posłuchaj

źródło: requiem-records.com

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =