Fuse / Holter

Split Echoes of Yul i Nowa Ziemia

Conspicuous Unobstructed Path

Macabre folk 23 Threads

Dionysus

Dytyramb Dead Can Dance

Light Of The Dreams

Sny Maćka Szymczuka

Music For Cassandra

O śmierci inaczej

Nowości od Zoharum Records

Z przyjemnością informujemy o czterech interesujących premierach, które ukazały się nakładem wydawnictwa Zoharum. Wkrótce przeczytacie ich recenzje na łamach onlygoodmusic.pl

Dag Rosenqvist & Rutger Zuydervelt - "Vintermusik"

Utwory z tego albumu powstały w 2006 roku i są jednymi z najwcześniejszych śladów skomponowanych przez Daga & Rutgera. Nigdy nie spotkali się w czasie nagrań, użyli Internetu do wymiany plików. To refleksyjna muzyka pełna połyskujących gitarowych dronów, delikatnych melodii fortepianowych i nagrań terenowych, które brzmią czasem  chłodno i ciepło zarazem. "Vintermusik" wydany jest w 3-panelowym ekopacku w ściśle limitowanym nakładzie 300 szt.

India Czajkowska & Sebastian Madejski - "Tańce Snu"


Duet India Czajkowska i Sebastian Madejski stworzył, przy użyciu instrumentów dawnych (viola de gamba, psałterium), fletu, fortepianu, syntezatora, gitar oraz dwóch niekonwencjonalnych głosów, niezwykle sugestywny album, trudny do zaklasyfikowania. Czerpiąc inspiracje z tradycji, wnosi wiele świeżości do muzyki o pozornie skostniałej strukturze.

"Tańce Snu" to muzyczna podróż poprzez nieoczekiwane i nieodkryte krainy ludzkiej wyobraźni. Tej sonicznej opowieści towarzyszy aura niezwykłości, tajemniczości niczym ze świata baśni. Z bogatej palety brzmień, barw i zaskakujących pomysłów artyści wydobywają subtelne, urzekające pięknem melodie. Tutaj muzyka dawna miesza się z ambientem, orientalne melodie z eksperymentalnymi dźwiękami, folkowa lekkość koresponduje z elementami muzyki bliskiej nurtowi neo-klasyki.


Rapoon & Promute - "Machine River"

Robin Storey znany jest również z licznych kolaboracji z innymi muzykami z różnych zakątków Świata. Współpracował m.in. z Mykelem Boysem, Wyrm, Pas Musique, Kinder Atom, Cisfinitum, Pacific 231 i innymi. Tym razem stworzył projekt z Shaunem Sandoren alias Promute, aby stworzyć 8 utworów zapadających w pamięć, zwartych na albumie "Machine River”.

Rapoon - "Fall of Drums"

Na tym krążku Rapoon powraca nie tylko do analogowej elektroniki, ale sięga do etnicznej stylistyki, z której znany był głównie na początku swojej solowej działalności. Prowadzi nas na Bliski Wschód, na pustynie, w opiumowe halucynacje i szepty duchów wśród piasku. 4 długie, hipnotyczne utwory wprawiają w zachwyt, zapraszają do ponad godzinnej podróży w głąb świadomości. Innymi słowy, to jest inny album, jednak najwyższej próby, do której zdążył przyzwyczaić nas Robin Storey.


A.D.2014, Zoharum Records

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =