Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Grudniowe premiery Zoharum Records

Zoharum Records przygotowało pięć premier. Wśród krążków, które zakończą wydawniczą stronę 2017 roku znalazły się nowe wydawnictwa Rapoon, 23 Threads, Rafała Kołackiego oraz projektu Rskol'nikov.

Rapoon - "The Kirghiz Light"

"The Kirghiz Light" to następny krążek w serii reedycji klasycznych płyt Rapoon przygotowanych przez Zoharum Records. Jest to pozycja unikatowa, od dawna już wyprzedana i osiągająca na nielicznych aukcjach wysokie ceny.

Hoarfrost - Anima Mundi

Nowy album projektu Hoarfrost zatytułowany Anima Mundi, ukaże się 17 sierpnia 2016r nakładem Reverse Alignment.

Nowości od Zoharum Records

Z przyjemnością informujemy o czterech interesujących premierach, które ukazały się nakładem wydawnictwa Zoharum. Wkrótce przeczytacie ich recenzje na łamach onlygoodmusic.pl

Bionulor - Vexations EP

Bionulor ponownie zaprasza w świat inspirowany postacią i twórczością Erika Satie.

I Was Born Twice - Tickets To Limbo

"Tickets To Limbo" to pierwszy mini album grupy I Was Born Twice. Wydawnictwo miało swoją premierę 13 września.

1000SCHOEN / AB INTRA - Split

Split dwóch projektów na dwóch krążkach CD. Dronowo ambientowe struktury zestawione na przeciwległych biegunach niczym woda i ogień, ziemia i powietrze.

Desiderii Marginis - Thaw

Album "Thaw" to lekcja z historii ostatnich 20 lat dźwiękowej melancholii prezentowanej przez Desiderii Marginis. Z jednej strony, to po prostu kolekcja rzadkich nagrań, z drugiej, można ją traktować poniekąd jako "best of". Dzięki zachowanej chronologii możemy prześledzić pełny przebieg ścieżki artystycznej projektu.

Nowości od Requiem Records

Requiem Records jest wydawnictwem muzycznym specjalizującym się w muzyce alternatywnej. Od 1994 roku label wydał niemal 100 wartościowych pozycji, spośród których wiele zdobyło uznanie na scenie alternatywnej, a także przychylność krytyki w postaci pozytywnych recenzji. Katalog wytwórni wzbogaciło ostatnio kilka ciekawych pozycji.

Bisclaveret - Theu Anagnosis

Projekt Bisclaveret  powraca z nowym krążkiem zatytułowanym "Theu Anagnosis”. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydawnictw, mamy do czynienia z koncept-albumem.

AABZU - It Came From Outer Space

Płytą "Rambo" zdobyli ziemię, teraz duet AABZU, czyli Maciek Szymczuk i Łukasz Szałankiewicz - Zenial, postanowił zdobyć cały wszechświat.

Troum - Dreaming Muzak

"Dreaming Muzak" to pierwszy materiał duetu TROUM, pierwotnie opublikowany w 1998 roku na kasecie magnetofonowej, a wznowiony w 2006 roku wyłącznie na płycie CDr w ściśle limitowanym nakładzie 100 szt. Najnowsza wersja jest pierwszą publikacją tego materiału na płycie CD.

In Scissors - The Circus Of Ichneumons

Projekt In Scissors powraca ze swoim czwartym pełnowymiarowym albumem. "The Circus Of Ichneumons" eksploruje jeszcze głębiej w filmowe tematy zaznaczone już na poprzednich albumach.

Re-Drum / B°Tong - Split CD

Zoharum prezentuje split dwóch artystów: rosyjskiego Re-Drum i szwajcarskiego B°Tong. Każdy z nich przygotował po 30-minut muzyki na to wyjątkowe wydawnictwo.

Inner Vison Laboratory & Nepenthe - Ambit

Dwa lata po wydaniu entuzjastycznie przyjętego krążka "Perpetua” Inner Vison Laboratory powraca z nową płytą pod skrzydła Zoharum. Tym razem nie w pojedynkę, lecz ze zdwojoną siłą w kolaboracji z młodym, lecz bardzo ciekawym projektem Nepenthe.

Day Before Us - Child of a New Light

Tym razem Philippe Blache proponuje nieco inną muzykę. Mini album zatytułowany "Child of a New Light" kieruje nasze zmysły w stronę muzyki duchowej i medytatywnej.

Rapoon - The Fires of the Borderlands

Album "The Fires of the Borderlands" to niezaprzeczalnie najbardziej znane dokonanie Rapoon, które wciąż znajduje nowych zwolenników zarówno wśród starych fanów twórczości Robina Storeya, jak i nowych słuchaczy. To, od dawna niedostępne i poszukiwane przez  wielu wydawnictwo właśnie zostało wznowione w rozszerzonej edycji.

Dat Rayon - Motor City

”Motor City” to drugi długogrający krążek Dat Rayon, po doskonale przyjętym ”Station Wagon” z 2012 roku.

Machinefabriek - Dubbeltjes

Rutger Zuydervelt aka Machinefabriek debiutuje w Zoharum  kolekcją rzadkich nagrań zatytułowaną "Dubbeltjes". Składają się na nią kompozycje z lat 2008-2013.

Satanismo Calibro 9 - Typhon Rising

Siedem utworów i Rytuał Śmierci stworzone przez Tempio 328, więcej niż 60 minut drugiego rozdziału Trylogii Wschodzącego, tylko dla prawdziwych wielbicieli Infernal Ritual Industrial

Antikatechon - Woe is the Reward

Davide Del Col prezentuje swój nowy, chwytliwy elektroniczny dark ambient zatytułowany "Woe is the Reward".

Micromelancolié - It Doesn’t Belong Here

”It Doesn’t Belong Here” jest pierwszym wydawnictwem Micromelancolié w Zoharum. Zawiera blisko godzinę muzyki, która powinna zachwycić fanów ambientowych przestrzeni oraz znawców bardziej poszukujących dźwięków.

Horologium - Labyrinthos

Album "Labyrinthos” to niejako podsumowanie dotychczasowej twórczości Horologium, od debiutanckiego "The Fire Sermon” po "Du Grand D¬ésir”, w dziewięciu nowych odsłonach.

Filip Szyszkowski - Mother Of Ants

W marcu, nakładem Unquiet Records, ukaże się album Filipa Szyszkowskiego, do tej pory tworzącego pod pseudonimem 21 Gramms.

Sindre Bjerga + Micromelancolie - Momentum

"Momentum" to połączenie sztuki dźwięku, elektro akustyki, nagrań terenowych, dronów i ambientu. Wszystko zamknięte  w dwóch długich utworach.

Ghosts of Breslau - Drowned City

Po sześciu latach milczenia powraca projekt Ghosts of Breslau.

Echoes Of Yul - Tether EP

Echoes Of Yul w nowej odsłonie, po raz pierwszy w barwach Zoharum. Tym razem projekt prezentuje nietypowy mini album.

Strom Noir - Urban Blues

Strom Noir debiutuje w Zoharum swoim dziewiątym albumem "Urban Blues".

Hybryds - Music for Rituals

Zoharum kontynuuje wydawanie reedycji wczesnych nagrań Hybryds - jednego z najciekawszych projektów lat 80. Jako trzecia z kolei ukazała się reedycja albumu "Music for Rituals".

Arbeit - Budowle Socjalizmu Nasza Duma

W grudniu nakładem wydawnictwa Boanerges Diy ukazał się album projektu Arbeit zatytułowany "Budowle Socjalizmu Nasza Duma".

Docetism - The Ecstasy of Saint Teresa

Nowy album Docetism zabiera słuchaczy w rejony medytacji i wyciszenia.

Given - Piano Improvisations / Electrical Interferencies

Niestrudzony label Twice Removed Records przygotował kolejne wydawnictwo. Tym razem mamy okazję posłuchać improwizacji projektu Given

K. - Lord said Go to the Devil

Pamiętacie tajemniczy projekt o nazwie K? Zauroczył wielu konsumentów dźwięków swoim albumem There's a Devil Waiting Outside Your Door". W połowie grudnia powraca z nowym wydawnictwem zatytułowanym "Lord said Go to the Devil".

Darren Harper - Rising Sea

Fender Telecaster i Ableton Live stały się warsztatem improwizacji Darrena Harpera

Mote - Frames

"Frames" powstał w 60 ostatnich dni 2012 roku. Utwory oparte na improwizacjach powstały w inymnej atmosferze sypialni.
 

DigitalSimplyWorld - Utopia

Utopia = Jazz+Space+Chill+Relaxing+Dark+Noise+Melancholic  pod tym równaniem kryje się nowa muzyka projektu DigitalSimplyWorld

Marek X. Marchoff - Funeral Musik fur Jenny Marchoff

Najbardziej nietypowa dla Marka Marchoffa płyta w jego dyskografii. Po raz pierwszy na próżno można szukać w niej nawiązań do macierzystej formacji Different State.

Rapoon - Seeds in the Tide Volume 02

W grudniu zeszłego roku ukazała się kompilacja "Seeds in the Tide Volume 01" prezentująca rzadkie nagrania projektu Rapoonz lat 1993-1999. Zoharum kontynuuje serię i prezentuje drugą część obejmującą lata 2000-2003.

VA – Attich Ebulum

Nowo powołany label Santa Sangre Sounds, który działa pod skrzydłami niezależnego Magazynu Santa Sangre wydaje interesującą kompilację.

Dat Rayon - Junkyard

Dat Rayon to nowy wykonawca w stajni Zoharum. "Junkyard" jest jego kolejnym pełnowymiarowym wydawnictwem, które będzie dystrybuowane wyłącznie w formie cyfrowej poprzez Zoharum.

I.R.O.N - Re-Forge: Metalized, Mechanized & Upgraded

I.R.O.N. prezentuje całkowicie futurystyczny klimat, który w połączeniu z eksplozją mocy oldskulowego industrialu i czymś zupełnie nowym dla tego projektu - elementami heavy metalu kształtuje krajobraz zmilitaryzowanego świata przyszłości, gdzie agresywnie rządzi technologia i gdzie wojny nie są prowadzone ciało na ciało, ale stal na stal.

Organisation Toth - The Sword Of Creation

Rage In Eden Records prezentuje najnowszy album projektu Organisation Toth.

Day Before Us - Misty Shroud of Regrets

Na nowy album Day Before Us czekałem z niecierpliwością. Doczekałem się! Rage In Eden ogłosiło właśnie premierę albumu "Misty Shroud Of Regrets". Wydawnictwo oparte jest  o egzystencjalną poezje fotograficzną Yulii Kazban

The Ashes of Piemonte - Datura Notes

Nowe podwójne wydawnictwo duetu The Ashes of Piemonte przynosi cztery premierowe kompozycje, razem ponad 105 minut muzyki.

Docetism - Forest Paths

Mam nadzieję, że nadążacie: prezentujemy zupełnie nowe wydawnictwo Docetism - album "Forest Paths". Tym razem muzyka projektu kieruje nas ponownie do lasu. Album tradycyjnie dostępny w opcji "name your price".

X-NAVI:ET. - Dead City Voice

"Dead City Voice" to drugi winyl X-NAVI:ET. 6 premierowych utworów elektroakustycznych, skomponowanych i nagranych w latach 2010 - 2013. Album to swego rodzaju kontynuacja wysoko ocenianej płyty "Soundtracks for the Dying Moments", opublikowanej w 2012 r. przez Instant Classic.

Konrad Kucz feat. Jakub Jakowicz - The Four Seasons (chapter I)

"The Four Seasons" to kilkuczęściowa forma symfoniczna z udziałem wybitnego skrzypka Jakuba Jakowicza.

Docetism - Seclusion

Docetism prezentuje nowe wydawnictwo. Album "Seclusion" tradycyjnie zawiera w sobie nutę filozofii. Płyta dostępna również w darmowej cyfrowej dystrybucji.

Apocalyptica - Wagner Reloaded

Album "Wagner Reloaded" zawiera zapis koncertu, który odbył się w lipskiej Arenie z okazji 200. urodzin Richarda Wagnera. Premiera 18 listopada.

Mazzoll/Sroczyński - Rite of Spring Variation

"Rite of Spring Variation" jest wariacją na temat baletu Igora Strawinskiego "Święto Wiosny”. W nagraniach poprzedzonych przez Warsztat Improwizacji Współczesnej Mazzolleum bierze udział jego pierwszy uczestnik: Tomasz Sroczyński (skrzypek i producent, zafascynowany elektroniką).

Besides - We Were So Wrong

W ostatnim czasie ukazał się debiutancki album zespołu Besides, jednej z najbardziej obiecujących post-rockowych formacji. Krążek zatytułowany "We Were So Wrong" dostępny jest w wersji cyfrowej, na półki sklepowe trafi natomiast na początku listopada.

Alberto Boccardi & Lawrence English – Split

Wspólne wydawnictwo, które popełnili Alberto Boccardi oraz Lawrence English zaintrygowało mnie zmanipulowanym materiałem wyjściowym w postaci partii chóralnych. Split ukazał się na winylu, dostępny jest również w cyfrowej dystrybucji. 

Lagowski - Redesine+

Po sukcesie zeszłorocznej rocznicowej reedycji "False Dawn" projektu Legion, Andrew Lagowski powraca do Zoharum z premierowym krążkiem.

Bionulor - Theatre Music For...

1 października ukażą się dwie nowe płyty Bionulora zawierające ścieżki dźwiękowe do przedstawień teatralnych : "Koriolana" Williama Shakespeare'a zrealizowanego w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz monodramu "SKAZAna", którego premiera odbyła się w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie.

Accomplice Affair - The Zone of Silence

Najnowszy album projektu Accomplice Affair nosi tytuł "The Zone of Silence”.  Projekt zaprasza w  podróż przez swoisty wymiar ambientu, muzycznie opartego o brzmienie gitar i wokal, ocierającego się momentami o elementy psychodelicznego rocka ze szczyptą dark wave.

Oneiric EP

"Oneiric" to pierwsze oficjalne wydawnictwo pochodzącego z Warszawy zespołu Oneiric.

The White Kites - Love Songs

"Love Songs" debiutancki singiel grupy The White Kites  zapowiada pełnometrażowy album zespołu, który ukaże się 14.10.2013 roku.

Secretia performed by Mirrorman & India Czajkowska

Jedno z najciekawszych objawień na scenie trip hop ostatnich lat - Secretia, projekt Mirrormana, oraz Indii Czajkowskiej.

Rapoon - To West and Blue

To nie reedycja, nie składanka, ale coś zupełnie nowego. "To West and Blue" to pięćdziesiąty album w dyskografii Rapoon oraz piąte wydawnictwo dla Zoharum.

Shadok - Bo Nasze Duchy Mają Miliony Lat...

Grupa Shadok wydaje album. Premiera 1 listopada.

Filip Szyszkowski - Totem

Mini album "Totem" to nowa propozycja znanego z 21 Gramms Filipa Szyszkowskiego

DigitalSimplyWorld - The City Dark Synth

Album "The City Dark Synth" jest  alternatywnym spojrzeniem na drugą część kultowego filmu Blade Runner i ukłonem dla geniuszu muzycznego Vangelisa.

Docetism - Misanthropy

Docetism prezentuje kolejny mini album.

Cold Fusion - ORP Orzeł

Nowa seria wydawnicza "Rundfunktechnische Versuchsanstalt" (eksperymentalna placówka radiotechniczna utworzona w lipcu 1940 roku w Niemczech). Istotą serii wydawniczej jest wydanie nieopublikowanej muzyki, wyprzedanych, niskonakładowych wydawnictw, ale także premierowej muzyki. Limitowany nakład 160 sztuk, w drewnianym pudełku na płycie CD.

Sowa EP

19 sierpnia ukazała się cyfrowa EP tajemniczego twórcy muzyki elektronicznej występującego pod pseudonimem Sowa.

BRTLMJ MCHL GRCK - Autodestrukcja

Label Net Underculture prezentuje kolejne wydawnictwo: nowy album projektu BRTLMJ MCHL GRCK. Album zatytułowany "Autodestrukcja" opatrzono komunikatem: "używaj słuchawek, nie niszcz innych" - kusi prawda?

Grzegorz Bojanek - Constraints

Dziś proponujemy Wam solowe wydawnictwo Grzegorza Bojanka, na co dzień człowieka odpowiedzialnego za Etalabel. Podstawą Jego najnowszego albumu zatytułowanego "Constraints" była realizacja zadań projektu "Disquiet Junto”.

Zen Lu - River

Wytwórnia Etalabel wydała intrygujący album chińskiego muzyka Zen Lu. Muzyk pracował nad albumem w swoim rodzinnym mieście Zongyang w otoczeniu Jangcy. Pod wpływem wspomnień z dzieciństwa stworzył niesamowity mini album "River".

Sepsis - Fear Of Freedom

Techniczna precyzja, zaraźliwe melodie, przejmujący przekaz poruszający problem egzystencji ludzkiej, skazanej na wolność i stojącej w obliczu lęku przed podejmowaniem ważnych decyzji -  oto nowa płyta grupy Sepsis

Paranoia Inducta - Maze Of Death

Projekt Paranoia Inducta zapowiedział następcę albumu "Evil Angel". Krążek zatytułowany  "Maze Of Death" ukaże się 15 sierpnia przy współpracy Old Temple / Doomsday Factory.

Ambot - A

Ambot to dwóch muzyków zajmujących się elektroniką: Paul Ryttel ( Xlorite) oraz Piotr Michałowski (Nmls).  Album zatytułowany po prostu "A" powstał, bo obaj muzycy mimo różnic znaleźli wspólny język.

Anathema - Universal DVD

Najnowsze wydawnictwo koncertowe grupy Anathema będzie nosić tytuł “Universal” i pojawi się w sklepach 23 września

Łza Zeschniętej Róży - Majestat Mgieł Nocnych

Po wielu próbach światło dzienne ujrzałą reedycja albumu  "Majestat Mgieł Nocnych" grupy Łza Zeschniętej Róż.

Sirenia - Perils Of The Deep Blue

28 czerwca 2013 roku nakładem wytwórni Nuclear Blast ukazał się szósty studyjny album grupy określanej często jako " zemsta Velanda". Chodzi oczywiście o grupę Sirenia.

Zenial - Chimera 12"LP

Zoharum prezentuje swoje drugie wydawnictwo winylowe. Tym razem jest to pełnowymiarowy nowy album Łukasza Szałankiewicza aka ZENIALa. "Chimera" to 40 minut nagrań, które spodobają się fanom elektroniki z akademickim sznytem, ale również jej współczesnych trendów.

Virlyn – Man Asleep

W najbliższych dniach prezentować będziemy najnowsze pozycje z katalogu wytwórni Etalabel. Dziś zachęcamy do dźwiękowych eksperymentów Virlyn.

Chaostar - Anomima

"Anonima" najnowsze dziecko projektu Chaostar miało swoją premierę jakiś czas temu. Jednak warto o tym fakcie wspomnieć choćby dziś.

Hati - zero coma zero

Ruszyła przedsprzedaż specjalnej edycji albumu HATI "zero coma zero plus" (DELUXE), która towarzyszy reedycji jednego z pierwszych albumów tego projektu. Zoharum przygotowało z tej okazji nie lada gratkę kolekcjonerską - specjalny box.

DigitalSimplyWorld - Tout Devient La Musique

Projekt DigitalSimplyWorld przygotował nowe wydawnictwo. Album  nosi wiele mówiący tytuł "Tout Devient La Musique” ( Wszystko staje się muzyką) i jest - jak twierdzi jego twórca - podsumowaniem stylu z jakim "przez pewien czas stara się oswoić, docierając poszukiwaniami do antymuzyki podanej w sposób zrozumiały dla nas śmiertelników".

Ben Steed - From Here You Can See Everything

Kolejna propozycja z dalekiej Australii. Tym razem jest to nowy album Bena Steed'a.

Adam A Williams - On Recovery

Kolejne wydawnictwo prosto z dalekiej Australii, tym razem wytwórnia Twice Removed  prezentuje mini album Adama Williams'a. 

Docetism - Nachtwachen

Kolejne wydawnictwo z logo niezależnej wytwórni Nichts. Tym razem jest to kolejny album flagowego projektu z tej stajni czyli Docetism. Album tradycyjnie dostępny w systemie "name your price" - łącznie z opcją darmowego pobrania.

Legionarii - Disciples Of The State

Przed nami trzecia odsłona wojennej muzyki Legionarii. Tempo w jakim ten projekt nagrywa nowe płyty jest oszałamiające. To tempo nie ma jednak wpływu na jakość. Wręcz przeciwnie, w muzyce Legionarii można zaobserwować rozwój, każda następna płyta to krok do przodu.

Auswalht - Pagan Theory

Label Rage In Eden prezentuje trzeci album projektu Auswalth. Wydawnictwo jest ściśle limitowane do 300 sztuk.

Ludola - Świat Był Piękniejszy Tego Lata

Na swoim trzecim albumie Ludola przenosi słuchacza do Warszawy anno  1944 - miasta bohaterów i heroicznych czynów

Fuka Lata - Electric Princess

Duet Fuka Lata przygotował nowy mini album zatytułowany "Electric Princess".

Nine Inch Nails - Hesitation Marks

Hesitation MarksDługo wyczekiwany album Nine Inch Nails ukaże się 3 września. "Hesitation Marks" ukaże się z logo wytwórni Columbia

Przemysław Rudź - Discreet Charm of an Imperfect Symmetry

Przemysław Rudź to  jeden z czołowych przedstawicieli rodzimej scenie elektronicznej. W swojej twórczości artystycznej nawiązuje do dokonań słynnej szkoły berlińskiej (m.in. Tangerine Dream, Klaus Schulze i wielu innych), wzbogacając ją elementami harmonii rocka progresywnego. Nowy album zatytułowany  "Discreet Charm of an Imperfect Symmetry" przynosi pewne zmiany.

13,75:0,11MLD - Pulsar

Label Heerwegen Tod Production w kolaboracji z Black Death Production przygotował debiutancki album space/dark ambientowego projektu z Polski.

Heavier Than Broken Hearts

Debiutancki album projektu Heavier Than Broken Hearts  ukaże się na winylu za sprawą niemieckiej wytwórni Nasoni Records.

Maeror Tri - Meditamentum

Po udanej reedycji zapomnianego klasyka "Emotional Engramm", MAEROR TRI powraca do katalogu Zoharum i New Nihilism z kolejnym krążkiem. Tym razem jest to podwójne ekskluzywne wznowienie obydwu części "Meditamentum"

Blackfield - IV

W sierpniu światło dzienne ujrzy czwarty krążek grupy Blackfield.

Aquavoice - Grey

"Grey" -  to już ósmy album w dyskografii projektu Aquavoice. Jednak pierwszy wydany w barwach Zoharum.

21 Gramms & BRTLMJ MCHL GRCK - SPLIT

Właśnie ukazał się split pomiędzy 21 Gramms i Bartkiem Góreckim ukrywającym się pod pseudonimem: BRTLMJ MCHL GRCK.

Mammoth Ulthana

Mammoth Ulthana to duet muzyków (Jacek Doroszenko, Rafał Kołacki) tworzących organiczne kompozycje muzyczne.

[haven] - Noir

Muzyka [haven] to eklektyczny miks trip hopu, muzyki tanecznej oraz industrialu. Najnowszy, już szósty album zatytułowany "Noir", jest owocem współpracy z wokalistką Ewą Wymysłowską.

Sunset Wings - "Shining thro’ the veil of Night"

Na trzecim już albumie Sunset Wings po raz kolejny mierzy się z próbą stworzenia oprawy muzycznej do pereł poezji minionych wieków. Tym razem muzycy zabierają nas na spotkanie z Nocą...

Tristania - Darkest White

31 maja ukaże się nowy studyjny album grupy Tristania.

Sleep Well chapter IV - Glad I was young in the 80's

"Glad I was born in the 80's" to to nowe wykonania utworów kształtujących naszą muzyczna świadomość. Esencja lat 80. zamieniona w dźwięki. 

Peter Andersson - Music for Film and Exhibition 3

"Music for Film and Exhibition 3" to już trzeci album z muzyką, którą Peter Andersson stworzył do filmów i wystaw.

Archangelica - "Like A Drug"

Pochodząca z Warszawy grupa Archangelica od niedawna może pochwalić się oficjalnym debiutem zatytułowanym “Like A Drug”..

Docetism - Ta eis heauton

Maciej Banasik nie zwalnia tempa. Dziś (19.05) ukazał się kolejny album jego projektu Docetism.Wydawnictwo zatytułowane "Ta eis heauton" dostępne jest za pośrednictwem labelu NIchts.

Kompilacja In Progress 2

Ukazała się, druga już kompilacja, zawierająca nagrania wybranych artystów, którzy występowali w gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia  w ramach projektu In Progress.

Vultures Quartet & Schulyer Tsuda - Sui Generis

Wydawnictwo Zoharum przyjęło pod swoje skrzydła kolejny projekt - Vultures Quartet. Pierwszym efektem współpracy będzie album zatytułowany "Sui Generis", który ukaże się 18 maja.

The Magic Carpathians & Tundra - Reindeer Luck

Album "Reindeer Luck" to efekt wspólnej improwizacji projektów Tundra oraz Magiczne Karpaty. 

Dead Factory - Nachtmusik

Po dłuższej przerwie wydawniczej powraca projekt Dead Factory.  Nowy album nosi tytuł "Nachtmusik". Jest to pierwsze wspólne wydawnictwo Beast of Prey oraz Zoharum.

Nimh and Antikatechon - Out Hunting for Teeth

Co może wynikać z połączenia Nimh z Antikatechon? Odpowiedź znajdziecie na albumie "Out Hunting...".

I.R.O.N. - "Evolving"

Za rekomendację albumu "Evolving" może posłużyć informacja, że za muzyką I.R.O.N i Legionarii stoi ta sama osoba.

My Dying Bride - The Manuscript

Grupa My Dying Bride szykuje kolejne wydawnictwo. Mowa o najnowszym mini albumie zatytułowanym "The Manuscript".

Docetism - Roots

Na majowy weekend proponujemy najnowszy album projektu Docetism.

DigitalSimplyWorld - Reality Blurred

Muzyka jest kolejnym wymiarem rzeczywistości, nadwymiarem. Zarezerwuj sobie wygodne miejsce i czas, właśnie wyruszamy do nadwymiaru - pilotuje DigitalSimplyWorld.

Blackmore’s Night - Dancer And The Moon

14 czerwca ukaże się ósmy studyjny album grupy Blackmore’s Night

Bruno Światłocień - Czerń i Cień

Zoharum prezentuje debiutancki krążek projektu Bruno Światłocień, powstałego z inicjatywy muzyka i artysty malarza Bronisława Ehrlicha.

Marchoff & Droin - Source of Vectors

Zoharum prezentuje ósmą odsłonę serii wydawniczej IYHHH. Tym razem do sprzedaży trafi album, będący zapisem sonicznych eksperymentów duetu MARCHOFF/ DROIN

Rapoon - Vernal Crossing Revisited

Osobiście cieszy mnie polityka wydawnicza Zoharum. Na początek kwietnia szykowany jest kolejny rarytas spod znaku Rapoon. Tym razem będziemy świętować 20-lecie wydania "Vernal Crossing", trzeciej płyty Robina Storeya.

Docetism - The Temptation of St. Anthony

Niestrudzone wydawnictwo Nichts przygotowało nowa propozycję. Mowa o najnowszym mini albumie grupy Docetism

Deep Purple - Now What?!

Pierwszy od ośmiu lat studyjny album grupy Deep Purple ukaże się w kwietniu tego roku.

State Urge - White Rock Experience

18 marca, nakładem Lynx Music, ukaże się nowy album grupy State Urge.

Dead Can Dance - In Concert

Grupa Dead Can Dance zapowiedziała premierę nowego albumu koncertowego. Wydawnictwo zatytułowane "In Concert" trafi do sklepów 22 kwietnia.

Furia - W Melancholii

Label Pagan Records zaplanował na 19 marca premierę nowego mini albumu grupy Furia.

Xaosis - Mara I - Czarne wzgórza

Label EastSide przygotował ciekawe wydawnictwo. Do dyspozycji fanów zimnego black metalu zostaje oddany debiutancki album projektu Xaosis zatytułowany "Mara I - Czarne wzgórza".

Trail Of Tears - Oscillation

To z pewnością ostatni taki album grupy Trail Of Tears, a być może ostatni?

How To Destroy Angels - Welcome Oblivion

Fani grupy How To Destroy Angels doczekają się debiutanckiego albumu tej formacji. Zespół pod przewodnictwem Trenta Reznora nagrał album zatytułowany "Welcome Oblivion".

21 Gramms - Scrap EP

Parający się muzyką z kręgów sepressive dark ambient projekt 21 Gramms przygotował nowe wydawnictwo. Mini album "Scrap" zapowiada pełnoprawny album projektu.

Vir Martialis - Hierophanie - Prelude to a War of the Future

Nowy album Vir Martialisto martial industrial w czystej postaci sygnowany logo Rage In Eden Records. Czy trzeba dodawać coś więcej?

Finntroll - Blodsvept

Grupa Finntroll podała szczegóły, dotyczące kolejnego albumu. Krążek zatytułowany "Blodsvept” ukaże się 25 marca.

 

Love Is Colder Than Death - Tempest

Po latach milczenia powraca formacja o dźwięcznej nazwie: Love Is Colder Than Death. Na 15 lutego przewidziana jest premiera nowego albumu studyjnego zatytułowanego "Tempest ".

Dark Awake - Epi Thanathon

Rage In Eden Records przygotowała kolejną ciekawa pozycję. Katalog wytwórni wzbogacił się o najnowszy album projektu Dark Awake.

Misanthrope - Ænigma Mystica

Pamiętam francuską grupę Misanthrope z młodości. Szczególny ślad pozostawił po sobie wydany w 1997 roku album "Visionnaire". Później jakoś nie było mi po drodze z twórczością Francuzów. jednak teraz nadarza się okazja by powrócić do muzyki Misanthrope. Wszystko za sprawą nowego albumu zatytułowanego "Ænigma Mystica", który ukazał się 14 stycznia tego roku.

ROD - "tu i wtedy"

Dzięki wsparciu Zoharum i przy współpracy z 32 Studio ukazała się mini płyta projektu ROD - "tu i wtedy".

Hybryds - Mythical Music from the 21st Century

28 lutego ukaże się nowe wydawnictwo Hybryds. "Mythical Music from the 21st Century" to reedycja albumu, który ukazał się wcześniej wyłącznie na płycie winylowej. Nowa wersja została zremasterowana i poszerzona o bonusowe nagrania.

Maciek Szymczuk - Clouds

28 lutego ukaże się nowa płyta Maćka Szymczuka pt. "Clouds", która w doskonały sposób rozwija kontemplacyjne tematy zainicjowane na jej poprzedniczce - "Ways".

Bocksholm - Caged Inside the Beast of the Forge

Wrotycz Records szykuje bardzo intrygującą premierę. Już 25 stycznia ukaże się nowy album Bocksholm,  projektu który tworzą Peter Andersson oraz Lina Baby Doll.

DigitalSimplyWorld - Singles

Ukazała się nowa płyta  projektu DigitalSimplyWorld. Album zatytułowany "Singles" dostępny jest za pośrednictwem serwisu Bandcamp.com

Art Of Empathy - Posthuman Decadence

Muzykę tworzoną przez Art of Empathy można określić jako miksturę neofolku i darkwave. Ukazała się właśnie nowa płyta projektu zatytułowana "Posthuman Decadence".

Peace & War - Łupiąc Kamienie

Muzyka Peace & War to prawdziwa alternatywa w czasie, gdy to słowo straciło swoje pierwotne znaczenie.  Nie ma  w tym zaczerpnietym z noty prasowej zdaniu kokieterii. Album "Łupiąc kamienie" jest zbiorem  10 ciekawych (pod wieloma względamii) kompozycji, które warto poznać.

Votum - Harvest Moon

"Harvest Moon" to księżyc w superpełni - zjawisko atmosferyczne, które można zaobserwować przed przesileniem jesiennym.To również motyw przewodni trzeciej płyty grupy Votum.

Diavolopera - Preludium

Trójmiejska grupa Diavolopera, to jeden z najbardziej obiecujących przedstawicieli sceny rockowej/gotycko-rockowej w naszym kraju. Muzycy, którzy od 2010 roku pracowali nad swoim oficjalnym debiutem, wydali pod koniec ubiegłego roku pełno-czasowy materiał zatytułowany "Preludium".

Steven Wilson - The Raven that Refused to Sing (and other stories)

25 lutego ukaże się solowy album Stevena Wilsona, "The Raven that Refused to Sing (and other stories)".

Antimatter - Fear Of A Unique Identity

Ten album Antimatter był długo wyczekiwany. Dziś przypominamy o nim mimo, że upłynęło już trochę czasu od jego premiery. Krążek "Fear Of A Unique Identity" trafił na półki sklepowe 23 listopada 2012 roku.

Cold Empty Universe - Anything Else

Nowo powołany label Euphoric Life Records przygotował pierwsze w tym roku wydawnictwo. Będzie to album "Anything Else" projektu Cold Empty Universe.

Riverside - Shrine of New Generation Slaves

Album "Shrine of New Generation Slaves" grupy Riverside ukaże się w Polsce 18 stycznia 2013 roku w dwóch wersjach: plastikowej „jewel box”(1CD) oraz 32-stronicowego mediabooka (2CD) zawierającego ponad 20 minut bonusowego materiału.

Ordo Rosarius Equilibrio - 4Play

Na 25 stycznia planowana jest premiera nowego wydawnictwa formacji Ordo Rosarius Equilibrio.

An Moku – Mononocle

W katalogu Etalabel.com pojawiło się nowe wydawnictwo. To  najnowszy album  An Moku zatytułowany "Mononocle".

Ashtray - Turn Off The City Lights

Stołeczny Ashtray prezentuje debiutancki album zatytułowany ”Turn Off The City Lights”. Płyta zawiera 5 utworów w których zespół zaklął energię moc i dynamikę hardrockowych gigantów z lat 70-tych z niezwykłą atmosferą epoki grunge.

Docetism - Arka

Niezależne wydawnictwo Nichts przygotowało kolejny album. Tym razem katalog labelu powiększyl się o nową Ep-kę projektu Docetism zatytułowaną "Arka".

Hati - Enter the Dragon

Nagranie koncertowe z 2009 r. Zaprezentowana na albumie improwizowana muzyka tria nabrała cech nieco awanturniczej "freely improvised - trance - drone - music”, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji i dynamicznej dramaturgii, w nieprzewidywalnej dźwiękowej opowieści.

Kamil Kowalczyk “- Nova

Kamil Kowalczyk szykuje nowy album. Wydawnictwo zatytułowane "Nova" ukaże się 17 stycznia nakładem Prototyp Produktions Ltd. 

Victorians - Revival

Pochodzący z Bielska-Białej zespół Victorians 26 października zadebiutował płytą zatytułowaną “Revival”. Muzycy przygotowali 10 utworów z pogranicza muzyki symfonicznej, gotyckiej i metalowej.

Iubaris - Magnum Coeptum Satanicum

Swoje 12 wydawnictwo zaprezentował label Black Death Production. Wytwónia prezentuje specjalny album grupy Iubaris.

Organisation Toth presents The Living Forces of Evil

Po kilku latach milczenia przypomina o sobie Organisation Toth. Za sprawą wytwórni Rage In Eden ukazał się album "The Living Forces of Evil".

Aqualuna - Alchemical Transformation through Vision and Sound

Projekt Aqualuna odwołuje się do obrazów i dźwięków najbardziej pierwotnych, organicznych, w dużej mierze powiązanych z żywiołem wody i Księżycem. Integruje odrealnione wodne i lunarne obrazy następujące po sobie w sposób paralelny do skomponowanej do filmu muzyki.

Harvest Rain - Gentile Peasantry

Ten krążek to siostrzany album Harvest Rain "Blood Hymns". Również grają tu oryginalni członkowie Harvest Rain. Utwory zostały nagrane w tym samym czasie, co utwory na "Blood Hymns". podczas przesilenia zimowego.

Manasuna - Breath Beyond

Muzyczne spotkanie dźwiękowych światów: współczesnej muzyki etnicznej, klasycznej oraz elektronicznej. Niecodzienna wrażliwość muzyków i otwartość na poszukiwanie nowych horyzontów muzycznych doprowadziły do stworzenia zespołu o szerokim spectrum brzmień i możliwości interpretacji. Wykorzystywane przez Manasuna (Monsun) instrumenty, min.: indyjski sitar i taus, perski santur i tar, turecki saz, armeński kanun, australijskie didgeridoo, wiolonczela, skrzypce, bębny i flety z różnych stron świata oraz nowoczesna elektronika, nadają kompozycjom unikalnego brzmienia i klimatu z bajecznego, nieodkrytego świata, tworząc hipnotyzującą tęczę dźwięków.

Rapoon - Seeds in the Tide Volume 01

Już za kilka dni, 12.12.12 ;ukaże się niezwykły album projektu Rapoon zatytułowany "Seeds in the Tide". To dwupłytowa kolekcja rzadkich utworów, zebranych z różnych kompilacji, małych form wydawniczych, często ściśle limitowanych i od dawna już niedostępnych.

Konrad Kucz - Robert Rasz - Mateusz Kwiatkowski - Prenty

Requiem Record prezentuje nowe wydawnictwo. Tym razem do rąk słuchaczy trafi album "Prenty". Krążek jest zapisem spontanicznej sesji zainicjowanej przez Konrada Kucza w industrialnej scenerii pustych Żyrardowskich hal produkcyjnych. 

Contemptus Mundi - Drones For Saint Cecilia

Kolejną propozycją niezależnej wytwórni Nichts jest najnowszy album projektu Contemptus Mundi noszący tytuł "Drones For Saint Cecilia".

Contemptus Mundi - Blessed Is He Who Has Crucified The World

Oficyna Nichts przypomina album "Blessed Is He Who Has Crucified The World" projektu Contemptus Mundi.  Wydawnictwo pierwotnie ukazało się się w 2011 roku. Tegoroczna wersja rozszerzona jest o bonusowe utwory.

Angelic Foe - "Oppressed by the Heavens"

Album "Oppressed by the Heavens" będzie gratką dla wszystkich fanów grupy Arcana. Jest to bowiem poboczny projekt pięknogłosej Ann-Mari Thim. Album ukazał się w październiku tego roku nakładem wytwórni  Prikosnovenie.

Porcupine Tree - Octane Twisted

Już 19 listopada do sklepów trafi podwójny album koncertowy grupy Porcupine Tree. Wydawnictwo zawiera  zapis występów w The Rivera w Chicago i The Royal Albert Hall w Londynie podczas trasy promującej album "The Incident".

How to Destroy Angels - An Omen EP

Trent Reznor, Mariqueen Maandig, Atticus Ross i Rob Sheridan powracają. Grupa How to Destroy Angels  przypomina się nowym wydawnictwem zatytułowanym "An Omen".

Moonrise - "Stopover - Life"

Właśnie trafił do sprzedaży trzeci album neoprogresywnej grupy Moonrise zatytułowany “Stopover – Life”. Następca “Soul’s Inner Pendulum” został nagrany w należącym do lidera zespołu Kamila Konieczniaka Island Music Studio w wakacje 2012 roku.

Sisygambis - Translucid

Requem Records przygotowało kolejną ciekawą pozycję. Mowa o wznowieniu pierwszej kasety zespołu Sisygambis, która ukazała się pierwotnie w 1993 roku.

Diary Of Dreams - The Anatomy of Silence

Grupa Diary of Dreams przygotowała dla swoich fanów specjalną płytę.  "The Anatomy Of Silence" to zbiór znanych kompozycji zespołu w akustycznych aranżacjach. Premiera albumu miała miejsce 19 października.

Ludola - Rogate Czapki, Rogate Serca

"Rogate czapki, rogate serca" to podróż w jeszcze dalszą przeszłość, z jeszcze ostrzejszymi bagnetami wymierzonymi we współczesność. Szanowni Państwo ukazał się nowy album projektu Ludola!

Bionulor - Erik

Najnowszy, trzeci album Bionulora jest w całości zainspirowany postacią i twórczością Erika Satie. Wydawnictwo "Erik" ukażę się nakładem Requiem Records.

Contemplatron - Prabhashvara

Wrotycz Records przygotowała nowe wydawnictwo. Tym razem do rąk miłośników dźwięków nietuzinkowych i niecodziennych trafi album "Prabhashvara" projektu Contemplatron.

Logic Mess - Element of the Grid

We wrześniu ukazał się  debiutancki koncept-album toruńskiej formacji Logic Mess zatytułowany  "Element Of The Grid".

Monopium - The Goat & Dead Horses' Circus

Po doskonałej płycie “Mesmerized”, Monopium powraca ze zdwojoną siłą.  Nowe dziecko projektu nosi tytuł “The Goat & Dead Horses’ Circus”  i ukażę się 12 grudnia 2012 roku.

Maeror Tri - Emotional Engramm

Zoharum zapowiada reedycję nieco zapomnianego klasycznego albumu Maeror Tri. Płyta ukaże się w nowej szacie graficznej i takowym brzmieniu 21.11.2012.

Docetism - Erlösung

Projekt Docetism nie zwalnia tempa, Maciej Banasik (znany również z Atum, Topografii) uznał że dwa pełne albumy wydane w 2012 roku to za mało. Tym razem wszyscy zainteresowani jego nowym wcieleniem będą mogli posłuchać epki noszącej tytuł "Erlösung".

Horologium - Du Grand Désir

Z nieskrywaną przyjemnością prezentujemy najnowszą pozycję w katalogu Ur Muzik – album "Du Grand D­­­­­ésir" zielonogórskiego Horologium, którego charakterystyczne brzmienie i strategia kompozytorska stały się rozpoznawalnym znakiem na scenie muzyki martial industrial.

State Urge - What Comes Next?

"What Comes Next?" zawiera  trzy kompozycje będące fragmentem rocznej twórczości zespołu State Urge. Jak podkreśla formacja z Trójmiasta jest to album jednocześnie przejściowy i bardzo ważny dla przyszłości grupy.

ZZ Top - La Futura

Słynni brodacze powracają. Po dziewięciu latach milczenia grupa ZZ Top przypomina się fanom albumem "La Futura".

AC/DC - Live At River Plate

Mamy dobrą informację dla fanów hard rocka. Jesteśmy przekonani, że najbardziej zelektryzuje (słowo jak najbardziej na miejscu) miłośników formacji AC/DC. Na 20 listopada planowana jest premiera pierwszego od 20 lat albumu koncertowego australijskiej legendy.

Legionarii - Iron Legion

Na początku roku 2012 premierę miała pierwsza płyta Legionarii zatytułowana “Europa Rex”. Mamy wrzesień 2012 i na horyzoncie pojawia się następca debiutu - album “Iron Legion”.

Synapsis - Officina Ferraria Reworked

Synapsis to projekt Dawida Chrapli (ANTIBIOTIX, NOJSENS, HATED BRUIT KOLLEKTIV) oraz Andrzeja Turziaka (:WULGATA:, MULTIPOINT INJECTOR). Z połączenia tych dwóch muzycznych "profili" powstała grupa osadzona mocno w stylistyce industrialnej z domieszką akcentów dark ambient i noise.  Już 14 października ukaże się nowe wydawnictwo projektu.

Lagowski presents Legion - False Dawn

Zoharum szykuje prawdziwy rarytas. Mowa o rocznicowej reedycji albumu Andrew Lagowskiego (ukrytego tutaj pod nazwą Legion) zatytułowanego "False Dawn".

Tiamat - The Scarred People

Co przyniesie dziesiąty studyjny album grupy Tiamat pozostaje zagadką dla wielu osób. Na szczęście już 2 listopada będzie można skonfrontować swoje oczekiwania z rzeczywistością . w Tym dniu, nakładem Napalm Records ukaże się album "The Scarred People".

L'Effet C'est Moi - Il Sole a Mezzanotte

Projekt L'Effet C'Est Moi to uznana marka na scenie muzyki militarno-neoklasycznej. Czwarty album tegoż projektu ukaże się nakładem rodzimej wytwórni Rage In Eden.

Wieloryb - Goa Remixes

Polski eksperymentalny projekt Wieloryb przygotował dla swoich fanów niespodziankę. Za pośrednictwem strony www.antyscena.pl dostępna jest darmowa płyta zatytułowana "Goa Remixes".

Day Before Us & Nimh - Under Mournful Horizons

"Under Mournful Horizons" to wspólne dzieło  Nimh oraz projektu Day Before Us. Zapowiada się porcja znakomitej muzyki z kręgów mrocznego ambientu.

Different State - The Frigid Condition

Different State powraca z nowym albumem zatytułowanym "The Frigid Condition". Krążek wabi słuchacza chłodnym, wynaturzonym i klaustrofobicznym światem - ten album wciągnie Was na długo….

Niktkolwiek - Bzaurie

7 września za sprawą Black Vault Prod. ukazał się album "Bzaurie"  enigmatycznego, jednoosobowego projektu Niktkolwiek.

Meet The Ambient - Grey

Ukazał  się druga płyta projektu Meet The Ambient. Solowe dokonania Sebastiana Pypłacza zamknięte są pod tytułem "Grey". Album wydany  przez wydawnictwo FA-art.

Ananke - Shangri-La

"Ananke to muzyka i teksty, które wzajemnie się wypełniają. Muzykę usłyszycie już wkrótce na płycie, a treść i słowa spłyną na Wasze dusze jak ukojenie w ciszy przed nieuchronną burzą... ". Oto zapowiedź nowego wydawnictwa bydgoskiej grupy Ananke. Album zatytułowany  "Shangri-La" ukaże się 11 września.

Kamil Kowalczyk - Atmospherics

Wytwórnia Prototyp Produktions Ltd. przygotowała cyfrową wersję nowego albumu Kamila Kowalczyka. Drugi w dyskografii tego twórcy album nosi tytuł "Atmospherics".

Grzegorz Bojanek - Remaining Sounds

Grzegorz Bojanek za pośrednictwem oficyny wydawniczej Etalabel promuje młodych i ambitnych twórców muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Związany jest również z Warsaw Electronic Festival oraz współtworzy chińsko - polski projekt, ChoP, w ramach którego wraz z Zen Lu ułatwia artystyczne spotkania twórców z dalekiej Azji z muzykami polskimi. Grzegorz Bojanek jest również aktywnym muzykiem. Wcześniej tworzył pod szyldem Eta Carinae, obecnie jako artysta solowy. W czerwcu ukazał się jego nowy album. Wydawnictwo zatytułowane “Remaining Sounds” zostało wydane przez kalifornijską wytwórnię Dynamophone.

Cradle Of Filth - The Manticore and Other Horrors

Uwaga! ważny komunikat dla uczących się fanów metalu oraz wyedukowani miłośników "podkolorowanych" brzmień. Szykujcie temperówki - nadchodzi nowy album popularnych "Kredek". Krążka zatytułowanego "The Manticore And Other Horrors" należy się spodziewać końcem października. "Plugawy"  Dani tradycyjnie zachwala: będzie to najlepszy, najmroczniejszy, najszybszy i najcięższy album w  dyskografii Cradle Of Filth!

Split Hexenwald/Todestriebe

24 sierpnia ukazał się split Hexenwald/Todestriebe. Album wydany na profesjonalnym CD ukazał się dzięki współpracy Black Death Prod. oraz  Hass Weg Prod.

DigitalSimplWorld - Getting Away From It All

Projekt DigitalSimplWorld zapowiada kolejny pełnowymiarowy album. Robi to przy pomocy pierwszej w dorobku cyfrowej Ep-ki zatytułowanej  “Getting Away From It All”. Wydawnictwo dostępne na stronach Etalabel.

Krzysztof Orluk & Bai Tian – Structure Of

Po trzech latach przerwy ETALABEL prezentuje piąty studyjny album nagrany przez artystów z Polski oraz Chin w ramach działań projektu ChoP (www.chop-project.com). Tym razem do współpracy zostali zaproszeni Krzysztof Orluk [PL] oraz Bai Tian [CN]. ChoP to założony w 2006 r. przez Grzegorza Bojanka i Zen Lu projekt mający na celu spotkania artystów z dalekiej Azji z twórcami polskimi.

Noiko - Honey

Skąd czerpać natchnienie? Inspiracją do stworzenia albumu "Honey" Michał Kędziora zawdzięcza narodzinom córki, która dodatkowo podczas nagrań materiału najczęściej  znajdowała się nieopodal. Debiut projektu Noiko ukazał się z logo Etalabel.

Polyester Beat - "Polyester Beat"

Polyester Beat powstał w 2008 roku. Pomysłodawcą i inicjatorem projektu był Piotr Szwabe vel Pisz - gdański poeta, malarz. Polyester miał być jednorazowym performance muzycznym a jego celem ożywienie formuły sopockiego slamu poetyckiego. Pisz zaprosił do współpracy dwóch przyjaciół: Karola i Roba. W krótkim czasie przygotowali oni koncertowy materiał inspirowany electro i synth popem.

Po pierwszym dobrze przyjętym przez publikę występie Pisz i Rob postanowili kontynuować projekt. Rozpoczęli pracę nad nowym materiałem. Trwało to prawie dwa lata. Głównym problesmem okazały się partie wokalne. Muzyka balansująca na granicy kiczu i kabaretowej komercji odstraszała potencjalne wokalistki. Zbawieniem okazał się znajomy wokalista operowy Wojciech Dowgiałło.

Kolejny rok płytę prześladował pech. Miesiącami ciągnęły się prace masteringowe. Później problemy osobiste członków opóźniały jej wydanie. Jednak w okolicach maja 2011 roku wszystko było już gotowe. Materiałem zainteresowała się wytwórnia Requiem Records.

R.U.T.A. - Na uschod. Wolność albo śmierć

Projekt R.U.T.A. ("Ruch Utopii, Transcendencji, Anarchii / Reakcyjna Unia Terrorystyczno Artystowska. Radykalny klan muzyczny. Heretycka koalicja banitów, renegatów, kulturowych infamisów. Krzyk buntu z czeluści świata feudalnego, który przeminął, zmienił oblicze, ale się nie skończył. Sprzeciw wobec kasty panów i społeczeństwa niewolników" przygotował nowe wydawnictwo. Album zatytułowany "Na uschod. Wolność albo śmierć" ukazał się 11 sierpnia.

Ebola / Arkona - Computape Split

Oficyna Biedota przygotowała ściśle limitowany split łódzkiej Eboli oraz warszawskiej Arkony. Zespoły sprawiedliwie podzieliły się stronami kasety, prezentując 15 minut muzyki. Premiera 22 sierpnia.

Lacrimosa - Revolution

Szykuje się prawdziwa rewolucja. Po trzech latach milczenia z 11studyjnym albumem powraca grupa Lacrimosa. Niespokojny duet zapowiada wyjątkowy album z nietuzinkowymi aranżacjami i wyjątkowymi gośćmi. Płyta "Revolution" ukaże się we wrześniu.

Re-Machined - a Tribute to Deep Purple's Machine Head

By uczcić 40-lecie wydania jednej z najważniejszych płyt w historii rocka (mowa o "Machine Head" grupy Deep Purple) powstał wyjątkowy album. Swoje interpretacje klasyków z tej płyty zaprezentują m.in. Metallica, Iron Maiden, Chickenfoot, Santana, Glenn Hughes, Black Label Society.

The Kiss - Monster

Tej informacji wprost nie wypada nie opublikować. Legendarna grupa The Kiss przygotowała 20 studyjny album. Płyta zatytułowana "Monster" trafi do sklepów 16 pażdziernika.

Enslaved - RIITIIR

Grupa Enslaved jest gotowa do premiery nowego albumu. Krążek zatytułowany "RIITIIR" trafi do sklepów 28 września z logo Nuclear Blast Records.

Marillion - Sounds That Can’t Be Made

Działająca od 1979 roku grupa Marilion stworzyła własne, oryginalne brzmienie, stając się zarazem inspiracją dla innych muzyków. Zespół zapowiedział właśnie premierę siedemnastego studyjnego albumu. Płyta "Sounds That Can’t Be Made" ukaże się 14 września.

Clan Of Xymox - Kindred Spirits

Clan Of Xymox to formacja poważana na całym świecie. Grupa grająca od 1981 roku ma również sporo fanów w naszym kraju. Zapewne ucieszy ich wieść o nowym, specjalnym wydawnictwie.  Album "Kindred Spirits" ukaże się 9 października.

The 69 Eyes - X

Na horyzoncie pojawia się dziesiąty studyjny album grupy The 69 Eyes. Płyta zatytułowana "X" ukaże się 28 września nakładem Nuclear Blast Records.

My Dying Bride - A Map Of All Our Failures

Grupa My Dying Bride ujawniła szczegóły jednego z najbardziej oczekiwanych albumów tego roku.

Docetism - Askesis

"Askesis" to trzeci album w dorobku projektu Docetism. Dodajmy, że drugi w tym roku. Krążek, podobnie jak jego poprzednik dostępny jest na stronie wytwórni Nichts w systemie 'płać-ile-chcesz' (łącznie z opcją darmowego pobierania).

Steven Wilson - Get All You Deserve DVD

We wrześniu, nakładem KScope ukaże się pierwsze w solowej karierze DVD Stevena Wilsona.  Na "Get All You Deserve" znajdzie się zapis dwugodzinnego konceru zarejestrowanego 13.04 w Teatro Metropolitan w stolicy Meksyku.

Laibach – Monumental Retro-Avant-Garde

Słoweńska grupa Laibach wydała album koncertowy. Płyta zatytułowana "Monumental Retro-Avant-Garde” to  zapis koncertu, który odbył się 14.02.2012 w londyńskim  Tate Modern.  Grupa zaprezentowała multimedialny pokaz opisujący kluczowe momenty ze swojej historii.

A Tribute to T.S. Eliot "Rose of Memory, Rose of Forgetfulness"

Kompilacja, na której kaliningradzcy artyści i ich przyjaciele oddali hołd twórczości Thomasa Eliota. Poezja laureata nagrody Nobla zainspirowała między innymi Romowe Rikoito, Sunset Wings, Kratong i Neutral. Pozycja obowiązkowa dlafanów rosyjskiej sceny dark i neofolk.

Docetism - Nightwalk

"Nightwalk" to drugi w dyskografii album projektu Docetism. Wydawnictwo dostępne jest na stronie net labelu Nichts w systemie 'płać-ile-chcesz' (łącznie z opcją darmowego pobierania).

Rafael i Damian - Archiwum 1983-1986

Requiem Records prezentuje kolejną odsłonę swojego cyklu Archive Series. Tym razem wszyscy zainteresowani polską muzyką niezależną z dawnych lat, mogą nabyć album z twórczością krakowskiego duetu RAFAEL–DAMIAN.

Atum - Lost Days

Prezentujemy najnowszy album projektu Atum. Płyta zatytułowana "Lost Days" to połączenie głębokich dronów i nagrań terenowych. Całość podana jest w specyficznej oszczęnej formie. Album zostal udostępniony w systemie  'płać-ile-chcesz' (łącznie z opcją darmowego pobierania).

21 Gramms - Bardo EP

Co można opowiedzieć w ciągu 8 minut? Możecie się tego dowiedzieć słuchając najnowszego mini albumu projektu 21 Gramms. Ep-kę zatytułowaną "Bardo" można pobrać za darmo.

Raison D'Etre - Apres Nous Le Deluge

Raison D'Etre wydał na CD swój debiutancki album "Apres Nous Le Deluge". Materiał zremasterowano i opatrzono dodatkowymi bonusami.

Dead Can Dance - "Anastasis"

"Anastasis" to pierwszy od 16 lat studyjny album legendarnej już formacji. Krążek ukaże się 9 sierpnia nakłądem Pias Recording.  Właśnie ruszyła przedsprzedaż krążka.

Sarah Jezebel Deva - "Malediction"

Głos Sarah Jezebel Devy na pewno znacie. Można go usłyszeć na albumach Cradle OF Filth,  Mortiis, Therion czy The Kovenant. Wokalistka od jakiegoś czasu kontynuuje swoją solowa karierę. 25 maja ukazał się kolejny wycinek jej indywidualnej twórczości.

The Gathering - "Disclosure"

Grupa The Gathering zapowiedziała swój dziesiąty studyjny album. Krążek zatytułowany "Disclosure" trafi na półki sklepowe 12 września tego roku. Na nowym albumie znajdzie się 8 premierowych kompozycji.

Arcana - "As Bright as a Thousand Suns"

"As Bright as a Thousand Suns" to długo oczekiwany, siódmy studyjny album grupy Arcana. następca "Respair" ukazał się 28 maja nakładem Cyclic Law.

X-NAVI:ET - "Brain Overloaded"

Ten album to prawdopodobnie najbardziej elektroniczne oblicze X-NAVI:ET, a jednocześnie swoisty rozrachunek ze stylistyką postindustrialną, która była istotnym etapem na drodze artystycznej Rafała Iwańskiego, jeszcze w połowie lat 90. Uwaga! Symptomy, które na pewno nie wystapią po odsłuchaniu tego krążka to: spadek ilorazu inteligencji, wycofanie, stupor i zoobojętnienie.

Aabzu - "There is no other God than Rambo!"

Po dwóch latach od wydania płyty Aabzu, Rambo przyjdzie po raz kolejny. A właściwie przywiodą go Zenial i Maciek Szymczuk, którzy nakładem Zoharum wydali zapis koncertu, jaki odbył się podczas Ambient Festiwalu 2010 w Gorlicach.

Katatonia - "Dead End Kings"

Poznalismy szczegóły dotyczące nowego albumu grupy Katatonia. Dziewiąty studyjny krążek zespołu nosi tytuł "Dead End Kings" i ukaże się 27 sierpnia 2012 roku nakładem Peaceville Records.

Bisclaveret & Feine Trinkers Bei Pinkels Daheim - Both Sides of the Looking Glass

Pierwsza publikacja Zoharum na siedmiocalowej płycie winylowej. "Both Sides of the Looking Glass" to split Bisclaveret & Feine Trinkers Bei Pinkels Daheim.

V/A - Sensitive Data 2 - 5th anniversary edit.

Zoharum świętuje swoje pięciolecie. Z tej okazji ukazała się specjalna kompilacja zatytułowana "Sensitive Data 2". Album do prawdziwa gratka dla miłośników antymuzyki: 15 unikalntch utworów, 77 minut muzyki.

Rapoon - "Time-Loop Anomalies"

"Time-Loop Anomalies" to kolejne wydawnictwo Rapoon, które ukaże się z logo Zoharum. Album zawiera ponad godzinę niezwykłej, eterycznej muzyki z terenów przygranicznych świata snów i rzeczywistości.

Theatres Des Vampires - Moonlight Waltz Tour 2011 DVD

Na 19 czerwca przewidziana jest premiera wydawnictwa CD/DVD grupy Theatres Des Vampires. "Moonlight Waltz Tour 2011" to pierwsze w dyskografii zespołu materiał zarejestrowany nowoczesnym sprzętem HD. 

Ulver - "Childhood's End"

Dziewiąta płyta w dyskografii formacji Ulver to hołd złożony młodzieńczym inspiracjom. Album zawiera unikalne wersje utworów zaczerpnięte z twórczości m.in. The 13th Floor Elevators, Electric Prunes, Jefferson Airplane, The Pretty Things.

Moonspell - "Alpha Noir"

"Alpha Noir" jest dziewiątym albumem grupy Moonspell. Album ukazał się jako podwójne wydawnictwo z bonusową płytą "Omega White"

Storm Corrosion - "Storm Corrosion"

7 maja ukazał się debiutancki album Storm Corrosion, projektu Mikaela Akerfeldta i Stevena Wilsona. O współpracy dwóch cenionych muzyków mówiło się niemal od dekady.

In Scissors - "Destin"

Dziś zachęcamy do sięgnięcia po album "Destin" projektu In Scissors. Bazę krążka stanowią ilustracje dźwiękowe do filmów Johna Santerinerossa. Płyta pięknie wydana w dużym, lakierowanym digipacku formatu A5. Wspólna produkcja wydawnictw Beast Of Prey i No Angel Production.

Ihsahn - "Eremita"

Premiera nowego albumu Ihsahna zatytułowanego "Eremita" planowana jest na 18 czerwca. Wydawnictwo ukaże się nakładem wytwórni Candlelight Records. na wydawnictwie znajdzie się 9 nowych kompozycji. Nabywcy edycji limitowanej otrzymają dodatkową kompozycję.

Czwarty numer Hard Art w sprzedaży

Właśnie ukazał się nowy numer HARD ART, który publikuje label Zoharum wspólnie z Beast of Prey.

Dianoya - "Lidocaine"

"Lidocaine" to tytuł drugiego studyjnego albumu grupy Dianoya. Na nowej płycie znajdzie się 11 utworów. Wydawcą albumu "Lidocaine” jest polska wytwórnia Progteam.

Marilyn Manson - "Born Villain"

Marilyn Manson wraca z nową płytą. Album miał swoją premierę 30 kwietnia. Na płycie znajduje się trzynaście kompozycji plus bonus: cover "You’re So Vain”, w którym gościnnie pojawił się Johnny Depp.
 

Legionarii - Europa Rex

Projekt Legionarii na "Europa Rex”   wprowadza słuchacza w zgiełk wojny, wojny nie tej ostatniej, ale do walk toczonych w Imperium Rzymskim.

Antikatechon - Chrisma Crucifixorum

Wytwórnia  Rage in Eden Records proponuje tym razem album w stylistyce dark ambient.  "Chrisma Crucifixorum" to 57 minut muzyki utrzymanej w tej właśnie konwencji.

Benicewicz - "Fujarki"

“Fujarki” w zamierzeniu opierają się na brzmieniu instrumentów dętych, które przenoszą nas w świat urzekającego liryzmu. Pulsująca podskórnie olbrzymia energia znajduje ujście w zdyscyplinowanych, szalenie wysmakowanych kompozycjach.

Desdemona - "Endorphins"

"Endorphins" to tytuł czwartego studyjnego albumu grupy Desdemona. Płyta ukaże się 28 maja nakładem Danse Macabre Records.

Paradise Lost - "Tragic Idol"

23 kwietnia ukazał się nowy album grupy Paradise Lost.  Na nowym materiale ujawniły się wpływy  doom metalu i klasycznego metalu. To bardziej melodyjny zestaw niż poprzednik, ale nadal ciężka rzecz z mnóstwem gitarowych solówek i melodii.

Cradle Of Filth -"Midnight In The Labyrinth"

Grupa Cradle Of Filth przygotowała kompilację utworów z pierwszych czterech albumów w wersji orkiestrowej, stylizowaną na soundtrack do nienakręconego nigdy filmu. Dwupłytowy album ukaże się 21 kwietnia.

Rapoon - Disappeared Redux

Zoharum prezentuje nowy album  legendarnego, awangardowego projektu Rapoon. Album "Disappeared Redux" ukaże się 14.04.2012.

Inner Vision Laboratory - Perpetua

Najnowsza płyta Inner Vision Laboratory to blisko godzinna dawka muzyki. Tematem albumu jest kondycja człowieka w przestrzeni cyklu kreacji, stagnacji i zniszczenia. Premiera: 14.04.2012.

Legendarne Ząbki - 1984–1985

Uszkodzony, poćwiartowany jazz, erupcje czystej energii free, cytaty z muzycznego renesansu, odniesienia do współczesnej klasyki, parodie. Efekty twórczego transu grupy prowadzonej przez Alka (Praffdata), Błaszczyka (Kabaret Grupa MoCarta, Sernik Zamordowany Wkrótce Nielegalny, Grupa MM) i Wojciula (Róże Europy, Sztywny Pal Azji). W cyklu archive series - Legendarne Ząbki.

Arcana - "Emerald"

O swoim istnieniu przypomina szwedzka grupa Arcana. Zespół szykuje na 2012 rok aż dwa nowe wydawnictwa: EP-kę "Emerald" oraz studyjny album "As Bright As A Thousand Suns".

Zenial - Connection Reset by Peer

Pierwsza od sześciu lat solowa płyta Zenial, ukazująca jego twórczość w kontekście działalności i aktywności koncertowej. Nie oznacza to jednak, że "Connection Reset by Peer" jest albumem live sensu stricte. Album ukaże się 29 marca 2012 nakładem wydawnictwa Zoharum.

Austin Osman Spare - "Ewokacja"

Na polskim rynku wydawniczym pojawiła się nowa oficyna książkowa ZOAS PRESS. Podstawowym celem wydawnictwa jest prezentowanie artystów, których twórczość zawiera w sobie ezoteryczny pierwiastek, a którzy do tej pory niechętnie lub bardzo rzadko byli publikowani w naszym kraju. Jako pierwszy z zapowiadanych przez wydawnictwo tytułów ukaże się "Ewokacja" Austina Osmana Spare'a.

Anathema - Weather Systems

Powraca grupa Anathema. Zespół poinformował, że premiera ich najnowszego krążka zatytułowanego Weather Systems została zaplanowana na 16 kwietnia br.

Suverana - Vanguard

Suveräna to projekt nawiązujący do hiszpańskiej tragedii, melancholii. Nie brak w muzyce Suveräna ładnych melodii, militarnego rytmu i tego co ja osobiście lubię najbardziej – emocji.

Auswalht - Paroxysm

Tym razem Auswalht uraczył nas świetną dawką muzyki militarnej. Auswalht pośrednio nawiązuje do dokonań projektów March of Heroes i Liyr, przejmując surowość March of Heroes i atmosferę Liyr. Wspomnę jeszcze, że muzykę do Auswalht i Liyr komponuję ta sama osoba, czyli Sven Mann.

Np.WAT, Marchlevski, 27-29 - WAT001WAT002WAT003WAT004WAT005WAT006 N52o 39’ 53.0278’’ E19o 2’ 24.091

Absolutny mus dla wszystkich fanów muzyki industrialnej. Płyta prezentująca trzy grupy skupione wokół włocławskiego wydawnictwa WAT. Np.WAT, Marchlevski oraz 27-29.

KAFEL - "1982–1992"

Przekrojowa płyta bardzo ciekawej grupy Kafel, prowadzonej przez Dariusza Krzywańskiego, z którym swoją karierę rozpoczynała Katarzyna Nosowska. Pozycja obowiązkowa dla każdego szanującego się miłośnika poszukującej muzyki, zaprawionej szczyptą najlepszych dokonań sceny gotyckiej przełomu lat 80/90.

EWT 811 - "B0833-45"

Beast Of Pray zapowiada nowe wydawnictwo. Będzie to nowy album projektu EWT 811 za który odpowiada Anthony Armageddon Destroyer (Paranoia Inducta). Album "BO833-45" to oryginalne zapisy dźwiękowe pochodzenia pozaziemskiego, pulsary, pola elektromagnetyczne planet oraz zapisy z misji kosmicznych. Innymi słowy 37 minut nieziemskiego dark ambient/minimal.

Marek X. Marchoff & Mj Caroline - Voxfields

Marek Marchoff w  duecie z MJ Caroline stworzył pierwszą w swoim dorobku płytę, której można by przykleić etykietę "Field Recording". Nie jest to jednak typowy dla tego gatunku album. Marchoff traktuje nagrania terenowe, jako dźwięki gamy, z której następnie buduje soniczną opowieść grozy, osadzoną gdzieś w głębi fortu Tilden, gdzie rytmy opierają się na echach kroków, uderzeń, naturalnych pogłosów zapiwniczeń, gdzieś w tle tylko tętni życie, z oddali słychać jęki wojennych syren.

Ab Intra - Supremus

AB INTRA (łac. "od wewnątrz") jest jednoosobowym, studyjnym projektem Radka Kamińskiego, wyrażającym się w około ambientowych/dark ambientowych formach. Ideą projektu jest próba odnajdywania wewnętrznej jaźni poprzez dźwiękową eksplorację. AB INTRA jest ilustracją obrazów manifestujących się w umyśle autora, jednak wykorzystanie formy zbliżonej do ambientu otwiera przed odbiorcami możliwość dokonywania własnych interpretacji i wglądów w wewnętrzną sferę własnych umysłów. Projekt po 4 latach wydaje nowy materiał zatytułowany "Supremus".

HARD ART #3 w natarciu

Nowy numer HARD ART#3 ukaże się w sprzedaży już 1 lutego 2012. Szykuje się prawdziwa petarda informacyjna

Metallica - "Beyond Magnetic" EP

Ep - ka zatytułowana "Beyond Magnetic" dostępna jest już w sklepie i-Tunes. Na mini krąąku znalazło się cztery niepublikowane kompozycje, które zespół zagrał podczas obchodów swojego 30- lecia.

Ad Ombra - Almost Eternity

Ad Ombra powraca z albumem zatytułowanym „Almost Eternity - Handmade beliefs for the nostalgic lambs”

Sect - Auctoritas

Nakładem Rage In Eden Records ukazało się nowe wydawnictwo polskiego projektu Sect

Hybryds - Soundtrack for the Antwerp Zoo Aquarium

Zoharum przygotowało reedycję od dawna już niedostępnego albumu "Soundtrack for the Antwerp Zoo Aquarium" belgijskiej formacji Hybryds.

Maciek Szymczuk & Slowtion - Ways

Kolejna nowość z katalogu Zoharum. Najnowszy album Macka Szymczuka, przygotowany w duecie z artystą brytyjskiego pochodzenia o pseudonimie Slowtion.

Panic Bedroom - Beasts of the End Times

Niezależna wytwórnia Zoharum planuje umilić zimowe wieczory wszystkim miłośnikom niebanalnej muzyki.  Jedną z zapowiadanych nowości jest album "Beasts of the End Times" - pierwsza płyta wrocławsko-warszawskiego duetu Panic Bedroom.

Hoarfrost - Puppets of the Divine Coroner

Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowego albumu projektu Hoarfrost. Album zatytułowany "Puppets of the Divine Coroner" ukaże się w grudniu nakładem wytwórni Zoharum.

The Cure: Bestival Live 2011

Grupa The Cure informuje na swojej stronie internetowej o premierze nowego wydawnictwa. Tym razem będzie to koncertowy  album zatytułowany "The Cure: Bestival Live 2011".

Wulgata - Images In Dust

Jeszcze w tym roku ukarze sięjubileuszowe wydawnictwo projektu Wulgata. Na podsumowującym 10 - lecie działalności DVD znajdą się wizualizacje zainspirowane muzyką projektu.

Ulver – Live In Concert: The Norwegian National Opera

Norweski Ulver oddaje w ręce fanów pierwszy w swojej dyskografii album DVD. wydawnictwo zatytułowane "Live In Concert: The Norwegian National Opera".

Aairria - Music For Suicides

Pierwsza taka płyta wydana przez label Snowy Tension Pole. To dark ambient dokładnie taki, jaki rozbrzmiewa w tle krajobrazu ośnieżonych słupów napięcia.

Paradise Lost - Draconian Times MMXI

Nowe DVD grupy Paradise Lost zatytułowane "Draconian Times MMXI" ukaże się 7 listopada pod szyldem Century Media Records.

My Dying Bride - The Barghest O Whitby EP

Mini album My Dying Bride zatytułowany "The Barghest O' Whitby" ukaże się 7 listopada nakładem  Peaceville Records.

Tri State Corner - Historia

Drugi long play Tri State Corner nosi nazwę "Historia" i ukaże się 28 października nakładem Fastball Music.