Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Zenial - Connection Reset by Peer

Pierwsza od sześciu lat solowa płyta Łukasza Szałankiewicza, ukazująca jego twórczość w kontekście działalności i aktywności koncertowej. Nie oznacza to jednak, że "Connection Reset by Peer" jest albumem live sensu stricte.

1. Live in RadioAfera/Audiosfera (Jah_Mix: 10.21.2011)
2. Beksa_impresje_portrety (Lion of Juda Mix)
3. Janek Data Overload
4. Live in Kraków (Audio Art Festival) excerpt
5. Zenialism remixed by Michel Banabila

    VIDEO: Audiosfera (Jah_Mix)


  Premiera: 29 marca 2012
  Label: Zoharum (ZOHAR 027-2)


  Nasza recenzja

Owszem, materiał prezentowany na płycie to zapis nagrań, które pierwotnie powstawały na żywo, w trakcie tworzenia przez Zeniala instalacji dźwiękowych i eksperymentów sonicznych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Materiał ten nie jest jednak kompilacją, to album tworzący przemyślaną całość, spójny tematycznie i muzycznie. "Connection Reset by Peer" to wynik interferencji różnych dźwięków otoczenia, opartych w dużej mierze na elektryczności, feedbackach radiowych, odgłosach pola elektromagnetycznego wydobywanych z generatorów napięcia oraz tzw. elementów nagrań terenowych. Sposób operowania tymi środkami zbliża artystę w kierunku muzyki konkretnej, często niełatwej w odbiorze. Jednak nie jest to twórczość skierowana wyłącznie do znawców. Każdy poszukujący odbiorca, gotowy zmierzyć się z wyjątkowo ciężką, masywną, organiczną materią dźwięku, znajdzie w tutaj coś dla siebie. Mimo bowiem wymagającego charakteru płyty, jest w niej wiele ciekawych i zaskakujących motywów, intrygujących rozwiązań i niespodziewanych elementów muzycznych.

Bio:

ZENIAL (Łukasz Szałankiewicz) – artysta utożsamiany z Sanokiem, Krakowem, a ostatnio Poznaniem. Sound designer, historyk, kurator muzyki elektronicznej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Uczestniczył w międzynarodowych festiwalach w Austrii, Rosji, Bułgarii, Niemczech, Holandii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Francji, Chinach, Węgrzech, Białorusi, Rumunii, Litwie, Izraelu, Kazachstanie, Peru, Brazylii, Argentynie, Urugwaju, Kolumbii, Meksyku, Ekwadorze, Luksemburgu i USA (w 2011 roku w Festiwalu Focus!, organizowanym w Lincoln Center przez prestiżową uczelnię Juillard oraz Instytut Kultury Polskiej w Nowym Yorku). Występował w Polsce podczas Festiwali: Audio Art., Unsound, Wro, a także w Galerii Kordegrada (Warszawa), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Galerii Arsenał (Białystok), Centrum Sztuki Współczesnej (Toruń) i wielu innych miejscach. W swojej pracy skupia się zarówno na muzycznych poszukiwaniach, jak i audiowizualnych występach oraz interaktywnych instalacjach. Poza działalnością stricte muzyczną zajmuje się promowaniem twórców polskich w kraju i za granicą. Współtwórca wydawnictwa Audiotong. Działał również prężnie przy organizacji kilki festiwali. Wydaje albumy jako Zenial oraz Palsecam, wraz z Maciejem Szymczukiem tworzy projekt AABZU, a wspólnie z prof. Markiem Chołoniewskim udziela się w projekcie Dizzy Kinetics.