Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Where Words Fail, Music Speaks

Piszę tę recenzję za późno… w chwili, gdy kompilacja przygotowana przez Sylwię i Przemka z Santa Sangre Magazine stała się symbolem walki Ani Mehring z nowotworem.

Twórcy kompilacji zebrali naprawdę słuszny zestaw muzycznych indywidualności antymuzycznej sceny. W skład albumu wchodzi 62 unikalne kompozycje, których twórcy poruszają się w swoich naturalnych środowiskach: ambientu, dark ambientu, neofolk czy eksperymentu. Z myślą o kompilacji utwory przygotowali między innymi Rapoon, Troum, Phurpa, Mathias Grassow, Deutsch Nepal & Varunna, 7JK, S.E.T.I., Machinefabriek, Ab Intra, Inner Vision Laboratory, Micromelancolié.

Myślę, żę wpisując się w intencję twórców kompilacji trzeba ją traktować jako całość. Nie ma tu utworów gorszych, nie będę wskazywał tych najlepszych. Niech wszystko pozostanie  w sferze subiektywnych odczuć. W obecnej sytuacji każde słowa będą zbędne, niech przemówi muzyka.

"Where Words Fail, Music Speaks" to ponad siedem godzin muzyki, która stała się hołdem dla Ani Mehring. Ten album już na zawsze będzie dla mnie symbolem. Przede wszystkim symbolem siły Ani, determinacji jej męża Macieja. Będzie też symbolem empatii wielu ludzi, którzy zbierali pieniądze na leczenie Ani.


A.D.2016, Santa Sangre Magazine

Autor: BH                                                                    5 Stycznia 2017

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =