Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

On Recovery

Odwieczny spór na temat programowości muzyki lub jej absolutnej formy nie zakończy się chyba nigdy.  Prawdę powiedziawszy z punktu widzenia konsumenta muzyki każdy epizod takiej kłótni powinien wydawać się interesujący. Pewnym trybikiem w dywagacjach na temat czystości muzyki jest muzyka Walijczyka Adama Williams'a.


1. On Recovery
2. The Odyssey

Premiera: 04.07.2013

Wydawca: Twice Removed Records
Ambient Williamsa nabiera nowych cech jeśli poznamy kontekst "On Recovery". Album jest muzycznym udokumentowaniem przebiegu choroby i rekonwalescencji wiernego psa autora - Finley'a.

Treścią tej muzyki jest pewien ciąg zdarzeń, sytuacji obrazów oraz myśli. Są więc pierwsze dni po rekonwalescencji, pierwszy spacer na plaży itp. W intencji autora muzyka na "On Recovery" ma za zadanie wywołać pewne skojarzenia i wyobrażenia. Ta muzyka stała się estetycznie samodzielna, bo pomimo braku tekstu, uboższej struktury opartej na nagraniach terenowych i nacechowanej pogłosem gitary osiągnęła cel dawnej muzyki programowej: przedstawianie i wywoływanie uczuć. Uczuć ciepłych i pozytywnych nacechowanych empatią (w tym wypadku) do czworonoga.

Ta pozamuzyczna treść jest tu bardzo ważna. Dominuje nad muzyczna formą, ale pozwala spojrzeć na mini album z innej perspektywy - ba nawet dosłyszeć pewne szczegóły, które bez znajomości historii mogą wydawać się nieistotne. 

Autor: BH                                                                             10 lipca 2013

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =