Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Nowa Ziemia 2

Album ma kształt trójstronnego, artystycznego przymierza: słyszymy porozumienie na linii Artur Krychowiak - Michał Banasik oraz Artur Krychowiak - Dawid Adrjanczyk. Razem uzupełniają się i są dobrymi kompanami w poznawaniu muzycznej Nowej Ziemi.

Pierwsza kompozycja (Krychowiak - Banasik) jest pełna dialogów, delikatnych fluktuacji gitar, wędrówek orientalnych elementów i strzępów melodii. Przebieg muzyczny ulega stopniowej deformacji, a długie i nieregularnie statyczne brzmienia sprawiają wrażenie uparcie ponawianego falstartu. Życie tej muzyki toczy się wewnątrz.

Druga, dłuższa odsłona tego albumu to efekt współpracy Krychowiak - Adrjanczyk. Nieskończenie wydłużona perspektywa emocjonalnego rozwoju formy jest przeprowadzona z konsekwencją. Pozornie uśpiona, zamknięta w orientalnym transie, przerywana jest wyzwalaną ekspresją. 

Jak  to w męskiej wyprawie Panowie sobie nie słodzą, czasem nie oszczędzają się, trochę rozmijają się w zeznaniach. Jednak zawsze mają nadrzędny, wspólny cel: ograniczenie potencjalnej różnorodności i nieprzewidywalności do ram jednego utworu. W mojej opinii obu duetom udaje się to zupełnie dobrze.


A.D.2017, Zoharum Records

Autor: BH                                                                    28 Grudnia 2018


Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =