Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Early Recordings

Podwójny album Aquavoice jest dowodem na to, że Polak potrafił, potrafi i potrafić będzie. "Early Recordings" to dwie odrębne historie. Pierwsza pod nazwą "Water Music" zabiera konsumenta muzyki do roku 2001. To nigdy nie wydany oficjalnie (jedynie na CD-R) debiut Aquavoice podany w nieznacznie zmienionej formie. Prócz świetnego brzmienia, po latach zwraca uwagę swoboda w operowaniu fakturami i idiomem muzycznym zbliżonym do "szkoły berlińskiej", której wpływy słychać w tych utworach. W tych sennych pejzażach utkanych z melodycznych sekwencji syntezatorowych jest jednak wiele własnej inwencji.  

Drugi krążek "Other Early Works" dokumentuje stylistyczną przemianę Aquavoice. Dodatki, wkradający się minimalizm i ubytek melodyjności sprawiły, że muzyka nabrała innego posmaku To wybrany przez samego twórcę zbiór utworów z rzadkich płyt "Dreamdesigner" (2003) i "Soundchaser" (2002) wzbogacony o niepublikowany utwór. Znane już utwory przeszły mały lifting i ich struktura została dostosowana do niniejszego wydawnictwa. Na uwagę zasługuje tu szczególnie ostatni utwór "Tam Na Łemkowynie", wzbogacony pięknym śpiewem Julii Doszny, który jest pomostem łączącym muzykę elektroniczną i łemkowski folklor.

Ten wspominkowy album projektu Aquavoice będzie pociechą nie tylko w rękach kolekcjonerów, ale jest świetną okazją by poznać muzykę Tadeusza Łuczejki właściwie od podstaw.


A.D.2015, Zoharum Records

Autor: BH                                                                    24 Stycznia 2018

Powiązane recenzje: Grey, Nocturne

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =