Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Atomic Activity

Nazwa Atomic Activity kojarzyła mi się dotychczas z twórczością grupy Acid Drinkers.  Tymczasem odezwał się do mnie przedstawiciel oświęcimskiej formacji o takiej nazwie i poprosił o recenzję krótkiego materiału, który na swoje potrzeby nazwałem demem.

 1. Dusza Zła        
 2. Jeszcze Jaśniej

  Demo


Członkowie Atomic Activity są wielbicielami melodii, stąd też ich kompozycje mieszczą się w ramach melodyjnego rocka. Materiał zmontowany jest w domowym zaciszu, dlatego pomijam wszelkie przemyślenia nad jego jakością. Nadmienię tylko, że brzmienie jest naprawdę znośne. Rdzeniem kompozycji "Dusza Zła" jest bardzo energetyczny i wpadający w ucho riff. Mogą podobać się zmiany tempa i lekko psychodeliczna gitara. Gdyby dynamiczność tej kompozycji wesprzeć bardziej ekspresyjnym i mocniejszym wokalem mielibyśmy potencjalny singiel. Natomiast "Jeszcze Jaśniej" razi mnie zbyt popowym wokalem. Może to moje subiektywne odczucie, ale uważam że bardziej agresywne podejście do tematu śpiewania w Atomic Activity dałoby ich muzyce rockowej mocy.

To bardzo osobiste (by nie użyć słowa egoistyczne) muzykowanie. Słuchając tych utworów mam wrażenie, że emocje miast płynąć w moją stronę pozostają tłumione przez muzyków. Może to zbytnia zachowawczość w grze? Całość jest zagrana bardzo sprawnie, niemniej jednak czegoś tu brakuje. Nie porywają mnie te dźwięki, nie trafia do mnie feeling tych kompozycji. Na temat tekstów nie będę się wypowiadał. Wszak każdy słuchacz poszukuje w muzyce czegoś innego i każdy będzie teksty na swój sposób interpretował. Atomic Activity ma w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów, obrazuje to choćby kompozycja "Dusza Zła". Potrzeba przekuć te patenty w materiał dłuższy i bardziej spójny.


Autor: BH                                                                    30 Sierpnia 2011

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =