Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

From Here You Can See Everything

Kompletnie nie znam się na mandze, nigdy nie widziałem "Tekkonkinkreet" Taiyo Matsumoto ani nawet adaptacji filmowej, którą popełnił Michael Arias. Dlatego mogę bez skrupułów ułożyć własną programowość albumu "From Here You Can See Everything" Bena Steed'a, który ponoć hołduje w/w obrazom.

1. River Revuer
2. I Can No Longer See You
3. Dhyāna (featuring Hannah Wall)
4. Why Can't I Sleep?
5. Song For a Distant Universe
6. Thank You
7. From Here You Can See Everything
8. Looking Outward And Inward To a Sea Of Stars 

A.D.2013, Twice Removed Records


Ta zdobiona na sposób delikatny i drobnomotywiczny muzyka sprawdziła się w nieoczekiwanej roli. Stała się dla mnie znakomitym urozmaiceniem żmudnej pracy nad pewnym kalkulacyjnym arkuszem. Oczarowały mnie zarówno subtelne dźwięki fortepianu (piękna miniatura "River Revuer", jak i sąsiadujące z nimi przestrzenne klawisze (np. "I Can No Longer See You"). Wyrazu płycie dodają akustyczne motywy oraz niepokojące nagrania terenowe. Ten album jest nienachalny, ale jednocześnie bardzo wciągający. Zaskakuje również bardzo dobrze rozprowadzoną zmiennością formy, mgliste i wręcz matowe ambientowe krajobrazy nie gryzą się z utworami okraszonymi nieśpieszną rytmiką, szklanymi dźwiękami i emocjonalnymi wokalnymi wariacjami (np. "Dhyāna").

Ben Steed posługuje się nie tylko krótkimi motywami, jego pomysły swobodnie ewoluują do dłuższych (nawet 9 minutowych) form. Warty uwagi wydaje się w tym kontekście przede wszystkim epicka (choćby z tytułu) kompozycja "Song For a Distant Universe" - posępnie wyrazisty i groźny pejzaż. Wtóruje mu mimo pozornej prostoty w strukturze utwór "Thank You", który czaruje od pierwszych dźwięków.


"From Here You Can See Everything" to album niepozorny, który łatwo zbagatelizować, a nawet przeoczyć. Nie zróbcie tego błędu...

Autor: BH                                                                             31 lipca 2013

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =