Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Perditions Call to Prayer

"Anti-cosmic, devotional neofolk & ritualistic dark ambient" taka etykieta musi robić wrażenie. Jednak nauczony doświadczeniem ostrożnie podchodzę do muzycznych hybryd. Wszak materiały promocyjne wszystko przyjmą, a muzyka? Muzyka często płynie własnym torem.

Otwarcie przyznam, że w przypadku "Perditions Call to Prayer" opis okazał się trafny - oczywiście na ile słowa mogą oddać to połączenie. Brazen Serpent proponuje unikalne połączenie neofolku z ambientem o zabarwieniu rytualnym. Unikalne, nie przez sam fakt zestawienia, a raczej przez odpowiednie zbilansowanie. Ten album to mozaika ulotnych nastrojów i zmiennych faktur. Istotna jest gra barwą dźwięku i poszukiwanie oryginalności we współbrzmieniach i zestawianiu elementów neoklasycznych, chórów z pasmami ambientu. Brazen Serpent nie boi się też oczywistych barw gitary czy linii wokalnych, czasem można rzec naiwnie banalnych. Unika jednak odpustowej estetyki i uproszczeń, które często możemy spotkać przy okazji neofolku.

Muzyka na "Perditions Call to Prayer" rotuje między swobodą łączenia wymienionych elementów, a delikatną, mistyczną wibracją dźwięku, co w połączeniu z tekstami wywołuje efekt wykraczający daleko poza muzyczne ramy.

A.D.2014, Bunkier Productions

Autor: BH                                                                   24 listopada 2014

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =