Fuse / Holter

Split Echoes of Yul i Nowa Ziemia

Conspicuous Unobstructed Path

Macabre folk 23 Threads

Dionysus

Dytyramb Dead Can Dance

Light Of The Dreams

Sny Maćka Szymczuka

Music For Cassandra

O śmierci inaczej

Flowers Of Fall

Nie lubię zabawy w porównywanie - często jest po prostu krzywdząca. Jednak niektóre dźwięki z albumu "Flowers Of Fall" wywołały w moje głowie przyjemne, acz jednoznaczne skojarzenia - bynajmniej nie z grupą Rammstein. Nasycenie elektroniką oraz jej mroczna intensywna barwa przywodzi na myśl raczej dokonania grupy The Kovenant z ery "Animatronic".

Bremenn serwuje przy tym dość wyrafinowaną surowość brzmienia, posługuje się rytmem jako czynnikiem pierwszoplanowym - wręcz konstrukcyjnym. Czasem jest to mechaniczne, niemal martwe powtarzanie prostych fraz rytmicznych, ale znakomicie się tu sprawdza! W zakresie melodii zespół potrafi wytworzyć specyficzny styl oparty na uporczywym rozwoju motorycznym i stosunkowo dużej domieszce elektroniki. Ta ostatnia ma istotny wpływ na narodziny, rozwój i wszelkie zajścia jakim podlega melodia w utworach Bremenn. Nie łączy się w jakieś nad wyraz skomplikowane sploty, czasem znika by pojawić się w nieco innej szacie i barwie. Grupa w kreacji linii melodycznych łączy pewnie sformułowany konstruktywizm z silną, swoistą emocjonalnością (np. "My Veil", "Lies Won't Die").

Muzyki nieuchwytnej znaczeniowo, nie sposób przełożyć język. Nie można jej opowiedzieć (choć recenzenci starają się) nawet najlepiej dobranymi pod względem semantycznym słowami. Muzyka Bremenn, wydająca się z pozoru tylko kombinacją dźwięków, ich zestawieniem, sumą zwrotów melodycznych, barw i rytmów poruszy strunami emocji tkwiącymi w psychice każdego (?) konsumenta muzyki. Jeśli tylko zapozna się z tekstami i będącym bardzo na czasie konceptem albumu. Oczywiście jeśli go zrozumie...

Autor: BH                                                                     11 listopada 2013

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =