Conspicuous Unobstructed Path

Macabre folk 23 Threads

Dionysus

Dytyramb Dead Can Dance

Light Of The Dreams

Sny Maćka Szymczuka

Music For Cassandra

O śmierci inaczej

Genetic Transmission

W poszukiwaniu realności dźwięków

Był Gdańsk (jazz 01)

Zastanawiałem się co napisać o kompilacji "Był Gdańsk", która podsumowuje dotychczasowy etap serii wydawniczej "Swingujące 3-Miasto". O samym projekcie oraz przywoływanych z przeszłości zespołach napisano już wiele. O muzyce pisałem w poszczególnych recenzjach - powtarzał się nie będę.

"Był Gdańsk" to nie tylko skondensowane przypomnienie dorobku trójmiejskiej sceny jazzowej sprzed kilkunastu i kilkudziesięciu lat. To pozycja idealna dla wszystkich niedowiarków, malkontentów  negujących wartość polskiej muzyki oraz osób podchodzących do jazzu jak pies do jeża. To zestaw 15 kompozycji grup Antykwintet, Baszta, Flamenco i Rama 111 - dotychczasowych bohaterów serii "Swingujące 3-Miasto". Zestaw ułożony z wyczuciem i smakiem, eksponujący różne walory tej formy porządkowania dźwięków. Zaprezentowane nagrania kumulują w sobie tradycję, innowacje i witalność oraz autentyczną radość grania na podstawie której rozwijał się czynnik muzycznej improwizacji.

Mimo, że całość śmiało wykracza poza estetykę przeciętnego odbiorcy, kompilacja idealnie nadaje się do samochodu, na jesienny spacer i zimowe wieczory pod ciepłym kocem. Dla znawców tematu i jazzowych profanów...

A.D. 2012, Soliton


Autor: BH                                                                     5 września 2013

Powiązane recenzje: Antykwintet, Baszta, Flamingo, Rama 111

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =