Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Misanthropy

"Zastrzegam sobie prawo bycia człowiekiem samotnym. Nie tęsknię za towarzystwem. Przeszkadza mi ono. [...] Znajduję lepsze towarzystwo w nieożywionych przedmiotach i zwierzętach, ponieważ mogę cieszyć się ich obecnością, nie zużywając przy tym moich psychicznych sił". Henry Louis Mencken nie słyszał nigdy muzyki Docetism, ale jego słowa trafiają w samo sedno mini albumu "Misantrophy".

1. Sebum
2. Escape
3. Return

Legalny download


Premiera: 03.09.2013
Wydawca: Nichts


Każdy ma swoja warstwę ochronną, nazwijmy ją inaczej limitem na negatywne zdarzenia i zajścia, które zawsze (pośrednio lub bezpośrednio) są efektem działań rodzaju ludzkiego. Wcześniej czy później wynikiem naszej refleksji może być ucieczka, a w skrajnych wypadkach niechęć do ludzi.

Dzisiejszy świat oferuje niezliczone możliwości separacji od rzeczywistości. Od ucieczki czysto fizycznej na "koniec świata", bo zagłębienie się w świat wirtualny. Docetism proponuje ucieczkę w dźwięki nieabsorbujące, nieco wycofane, ale intuicyjnie przydatne w tkwieniu we własnej skorupie jestestwa. Muzyka na "Misantrophy" pośrednio pozwala nam obcować z naturą, i choćby przez to uciec od problemów dnia codziennego. Nie jest to jednak jakiś pretensjonalny eskapizm muzyczny. Nie jest środkiem samym w sobie, a raczej określonym środowiskiem do przemyśleń, które w końcowym rozrachunku mają przygotować nas na powrót. Co skryje się pod tym terminem, konsument muzyki zdecyduje sam: pełny powrót na łono społeczeństwa, względne go tolerowanie, czy obsesyjna mania ignorowania.


Autor: BH                                                                     18 września 2013

Powiązane recenzje: Arka, Askesis, Erlösung, Endura, Forest Paths, Nachtwachen, Nightwalk, Roots, Schemanonk, Seclusion, Sibi Jataka, Ta eis heauton, Temptation of St. Anthony, The Ecstasy of Saint Teresa

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji
 

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =