Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Roots

"Muzyka do słuchania podczas spacerów w lesie" takim sloganem propagowany jest najnowszy album projektu Docetism. Sprawdziłem czy (i jak) działa. Zapraszam na relację.

1. Cross In The Woods         
2. Quercus robur        
3. Putrefactio    
4. Kambium    
5. Erlen    
6. Cholera Pit        
7. Hortus
8. Roots

A.D.2013, NichtsZastanawia przewrotność koncepcji słuchania muzyki w lesie. Przecież sam las jest znakomitym środowiskiem dźwiękowym. Niemniej jednak spróbowałem potraktować zachętę autora dosłownie. Bo musicie wiedzieć, że album "Roots" to prawdziwy przewodnik po lesie. Dodatkiem do muzyki są zdjęcia drzew, a i niektóre kompozycje noszą łacińskie nazwy dumy lasu.

Dziwne oto uczucie, gdy dźwięki natury i nagrania terenowe uzupełniają się wzajemnie -  takie przenikanie muzyki tła. Jest jeszcze dziwniej, gdy podskórny puls utworów z "Roots" zespaja się z szumem drzew i ciszą. Zdziwisz się konsumencie muzyki gdy Twoje mimowolne kontemplacje, podszyte charakterystycznym buczeniem syntezatorów Docetism przerwie z nagła ostry krzykliwy głos ptaka. To zderzenie pomruku nowoczesnej muzyki z dźwiękami tak samo przypadkowymi co naturalnymi tworzy przedziwny kontrapunkt muzyki i przyrody. 

"Roots" brzmi w leśnych ostępach dostojnie, demonstrując prawa współczesności. Jest w tym coś nielogicznego i jednocześnie zaskakującego. Z "Roots" każda wizyta w lesie to nowa muzyka...


Autor: BH                                                                        15 maja 2013

Powiązane recenzje: Arka, Askesis, Erlösung, Endura, Forest Paths, Misanthropy, Nachtwachen, Nightwalk, Schemanonk, Seclusion, Sibi Jataka, Ta eis heauton, The Temptation of St. Anthony, The Ecstasy of Saint Teresa

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =