Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Seclusion

Muzyka Docetism po raz kolejny dotyka sfery istotnych pierwiastków duchowości. Biorąc natchnienie w pismach średniowiecznych mistyków nie stara się jednak kodyfikować jakichkolwiek prawd, doktryn czy słuszności – daje jedynie tło do osobistych rozmyślań. Podążając uproszoną (i dosłowną) ścieżką interpretacji nowe utwory projektu można nazwać muzyką do odbioru w "odosobnieniu".

Podoba mi się medytatywny wyraz "Seclusion", choć to dzieło ekonomiczne w materiale i fakturze . To muzyka o przemyślanej koncepcyjności formalnej, bardzo płynna, miejscami stopiona z ciszą ("
Heart Of The Wilderness"). Ma w sobie wszystkie, powtarzalne i specyficzne elementy indywidualnego stylu Docetism: przygaszona, ale nieustępliwa rytmika, nieuchwytna melodyka przejrzystość założeń i precyzja ich realizacji.

Przy okazji dygresja: wyobrażacie sobie koncert Docetism? Zgromadzone osoby w pojedynczych skupiskach pogrążone w myślach, a w tle sączą się i pulsują dźwięki Docetism, które wplatają się w odgłosy natury dając podwójną mistyczną jakość. Taki paradoks, odosobnienie w grupie...

A.D.2013, Nichts


Autor: BH                                                                 8 października 2013

Powiązane recenzje: Arka, Askesis, Erlösung, Endura, Forest Paths, Misanthropy, Nachtwachen, Nightwalk, Roots, Schemanonk, Sibi Jataka, Ta eis heauton, Temptation of St. Anthony, The Ecstasy of Saint Teresa

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =