Nightclubbing / Die Wölfe kommen züruck

Duch krautrocka

07|100|15

Dźwiękowa wizytówka Zoharum Records

Random Soundtrack

Synteza rzeczywistości Mirta

Wieża Ciśnień II

Dźwiękowa restytucja

Fuse / Holter

Split Echoes of Yul i Nowa Ziemia

Spot For Us

Wyobraźnia Konsumenta muzyki powinna działać na trzech płaszczyznach. Po pierwsze zauważać aktualny fragment muzyki, po drugie porównywać go z tymi, które przebrzmiały i wreszcie przewidywać dalszy tok rozwoju. Tak mówi teoria. W praktyce nie jest to takie proste, Zwłaszcza gdy ma się do czynienia z muzyką grupy Echoe.

Konsument muzyki powinien zauważyć wielopłaszczyznowy charakter utworów grupy Echoe, rodzaj faktury czy strukturę każdego fragmentu. Jednak zespół utrudnia nam to zadanie jak tylko może. Wszystko przez przestrzeń gatunkową o której pisałem przy okazji ich debiutu. W przypadku albumu "Spot For Us" ponownie jesteśmy świadkami swoistej muzycznej rekapitulacji pomimo tego, że zespół zawęził pole swoich inspiracji. Przy okazji wyszły na wierzch bluesowe korzenie. W konsekwencji nowy album jest bardziej spójny i dojrzały, a przy tym wszystkim nadal zaskakujący i energetyczny.

Antycypacja formy muzycznej w przypadku albumu "Spot For Us" jest chyba najtrudniejsza. Nie sposób przewidzieć w którym kierunku zespół podąży, z której fascynacji skorzysta. Migotliwe, falujące płaszczyzny basu, świetliste figury klawiszy kontrapunktowane są przez funkujące, czasem gwałtowne gitary. Całość uwodzi swoim archaicznym pięknem.

A.D.2014, Echoe

Autor: BH                                                                       24 stycznia 2015

Powiązane recenzje: Echoe

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =