Nightclubbing / Die Wölfe kommen züruck

Duch krautrocka

07|100|15

Dźwiękowa wizytówka Zoharum Records

Random Soundtrack

Synteza rzeczywistości Mirta

Wieża Ciśnień II

Dźwiękowa restytucja

Fuse / Holter

Split Echoes of Yul i Nowa Ziemia

Fuse / Holter

Echoes of Yul  i Nowa Ziemia łączą siły i generują muzykę wzajemnie się uzupełniającą. Przy tym oba projekty niejako zrywają łączność ze swoim doświadczeniem muzycznym i wychodzą gdzieś poza swoją "strefę komfortu".

Nowa Ziemia posiłkuje się nagraniami terenowymi, które stapiają się w homogeniczną całość z dźwiękami o elektronicznej proweniencji. Podoba mi się to płynne przechodzenie od szmerów, śpiewu ptaków do brzmień o określonej wysokości i iście terapeutycznych właściwościach.

Wizja Echoes of Yul zamyka się w jednym, długim i kompletnym utworze "Fuse". Blisko 40 minutowa kompozycja przenosi słuchacza w niezwykły świat brzmień roztopionych w dokładnym procesie obróbki. Powstała materia dźwiękowa zachowuje swoją drapieżność, a dzięki zastosowanym na końcu utworu zabiegom pierwotna ekspresja pogłębia się jeszcze.   

Wydaje się, że zaprezentowane przez oba projekty odcięcie od konwencji stało się wiarygodną ścieżką twórczą. To podejście do muzyki zwyczajnie ją rozwija. Jako konsument muzyki pozostaję z przeświadczeniem, że ta muzyka nie powstała tylko po to, by zaspokajać zapotrzebowanie na jej określone rodzaje.

A.D.2018, Zoharum Records

Autor: BH                                                                    14 Listopada 2018

Powiązane recenzje: Tether


Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =