Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Tether

"Tether" to emancypacja dysonansu i arsenał nowoczesności, który występuje w muzyce Echoes Of Yul pospołu z tradycyjnymi metodami kształtowania materii dźwiękowej i stwarza bryły muzyki przedziwne i niepodobne do innych.

Nowy mini album  Echoes Of Yul przynosi cztery premierowe kompozycje oraz szereg remiksów przygotowanych przez znakomitych gości. Pomimo takiej struktury panuje tu subtelna ciągłość, nie zaś schematyczna racjonalność. Twórczo ułożony harmonogram utworów odrzuca statyczność i swój wysiłek kieruje na strukturę dynamiczną, nieregularną i ruchomą.

Premierowe kompozycje są logicznie zbudowane, co oczywiste cierpkie w harmonice, ale przejmujące w wyrazie (chyba najbardziej utwór "Guess"). Powolne gitarowe riffy oraz pasma elektroniki współistnieją obok niemal tradycyjnych struktur melodycznych, jednak tylko częściowo integrują rozbity ciąg mas dźwiękowych. 

Autorskie wersje zaproszonych gości nie ograniczają się do popularnego przed laty "utanecznienia" oryginałów. Wręcz przeciwnie, są to kreacje zasługujące na miano samodzielnych utworów. Brak tu respektu dla konstrukcji utworu, czy jego pierwotnego przebiegu czasowego. Zdarza się, że zaraz po pierwszych taktach muzyka autor remiksu podąża już własną drogą, potem przez chwilę wędruje w ślad za oryginałem, znowu zbacza z drogi, powraca do pierwowzoru, ponownie go zostawia, uzupełnia i nie dba o to, czy jego transkrypcja będzie o połowę krótsza czy dłuższa. Nie uczy się od oryginału, ale raczej go swymi poprawkami osądza. Takie działanie sprawia, że mini albumy takie jak "Tether" mają artystyczny sens.

Wydawca: Zoharum Records


Autor: BH                                                                            31 maja 2014

Powiązane recenzje: Fuse / Holter


Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =