Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Totem

"Totem" sygnalizuje mistyczne więzi między ludźmi, wtórnie odzwierciedlające stosunki społeczne. "Totem" to widzialny reprezentant religii, dowód tożsamości i przynależności. Przede wszystkim "Totem" to symbol. Ciekawi Was dlaczego Filip Szyszkowski sięgnął właśnie po ten symbol?

1. Cold Tribe
2. They Created God
3. Primitive Pain

A.D.2013, Net Underculture

Legalne pobranieOdpowiedź kryje się w muzyce, okładce oraz nazwach kompozycji. Myślę, że najważniejsza jest wieloznaczność tego terminu jego jednoczesny wydźwięk etniczny, mistyczny (religijny), psychologiczny i socjologiczny. "Totem" stanowi opis pewnego wieloetapowego procesu, jednak granice poszczególnych etapów (jednocześnie odpowiadających im utworów) są w zasadzie umowne. Z premedytacją pozwolę sobie nie wkraczać w sferę programowości wydawnictwa, aby nie popsuć konsumentom muzyki radości z odkrywania.

Warto natomiast przyjrzeć się muzycznej stronie mini albumu. Brak wyrazistej linii melodycznej, w pewnym sensie substytuuje motyw sakralny (brzmi jak pieśń "plemienna") w "They Created God", który nadaje całości mini albumu pewnej melodyjności. Całość skomponowana jest przy użyciu środków oszczędnych, w barwach zimnych o bliskiej ciszy intensywności. Efekt końcowy nabrał niepokojącego i tajemniczego wyrazu
z którego "wysłuchać" można wiele symboli...

Autor: BH                                                                     23 września 2013

Powiązane recenzje: 21 Gramms: Bardo, Water - Membrane, Scrap, Split
Filip Szyszkowski - Mother of Ants

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =