Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Electric Princess

Podobno David Lynch planuje trzeci sezon słynnego serialu "Miasteczko Twin Peaks". Tak sobie myślę, że znalazłem dla niego pierwszego kandydata do współpracy przy ścieżce dźwiękowej. Mam na myśli projekt Fuka Lata.

Lista utworów:

1. Velvet Daze
2. Till the End
3. Electric Princess
4. Simple Case

A.D.2013, Fuka Lata


Być może moje dywagacje lokują się póki co w kategoriach marzeń, ale czy są tak bardzo na wyrost? Nie sądzę. Mini album "Electric Princess" przynosi klimat, który intryguje swoim odrealnieniem, zawoalowaniem emocji i onirycznością - to atmosfera zbieżna z przywoływanym serialem. Myślę, że duża tu zasługa głosu wokalistki, który potrafi uwieść słuchacza swoją zmysłowością, której brakowało mi trochę przy okazji albumu "Saturn Melancholia". Warstwa instrumentalna nie jest wcale gorsza - potrafi prawdziwie zauroczyć. Kompozycje sączą się z głośników ocierając się o monotonię, podbitą różnymi elektro - akustycznymi efektami, których wyłapywanie bardzo mi się podobało. Jest też bardziej syntetycznie, ale i spójnie.

Powiem szczerze, najbardziej zaskoczony jestem swoją reakcją. Może poza dźwiękami zbyt przebojowego (jak na moje gusta) "Till the End" dałem się wprowadzić w ten hipnotyczny stan. Stan, który pozwala przenikać przez kolejne warstwy struktur dźwiękowych i finalnie dotrzeć do autentycznych emocji, które są przecież podstawą muzyki Fuka Lata.

Autor: BH                                                                              1 lipca 2013

Powiązane recenzje: Saturn Melancholia

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =