Genetic Transmission

W poszukiwaniu realności dźwięków

Expo 70

Muzyka, która odgradza od zreczywistości

The Ritual Should Be Kept Alive

Magia Hybryds

Once

Naturalizm i zmysłowość muzyki Egora Grushina

Assemblage

Muzyczny asamblaż Machinefabriek

Gdy Agresja Rodzi Spokój

Nagrania, podczas których przynajmniej fundament utworu jest rejestrowany w czasie rzeczywistym mają w sobie nieuchwytny klimat i energię. Każdy dźwięk grany jest w jednym, niepowtarzalnym ujęciu. Taka świadomość dla konsumenta muzyki powoduje zupełnie odmienny odbiór.

Grupa Gars postanowiła wykorzystać tę metodę przy okazji nagrywani swojego trzeciego albumu. Tym sposobem wydawnictwo "Gdy Agresja Rodzi Spokój" zyskało kilka cech bardzo pożądanych w dzisiejszych czasach i kilka mniej popularnych wśród młodszego pokolenia słuchaczy.


Dla muzyki, której ważnym aspektem jest autentyczność, żywiołowość oraz zaangażowanie muzyków w naprawdę wspólne granie koncept nagrywania "na setkę" sprawdza się w stu procentach. Album "Gdy Agresja Rodzi Spokój" brzmi  naturalnie surowo i mimo kolektywnej formy nagrywania bardzo przejrzyście. Zespół porzucił wszelkie ozdobniki, a ta aranżacyjna prostota nie doprowadziła do banalności motywów (może poza wokalem, który cierpi na monotonię, ale jest go jakby mniej niż na poprzednim wydawnictwie). Sama muzyka nie cierpi na brak intensywnej ekspresji, która stoi w opozycji do instrumentalnych momentów zadumy i melancholii.

A.D.2014, Bajkonur

Autor: BH                                                                      24 sierpnia 2014


Powiązane recenzje: Gruzy absolutu, rewizja symboli

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =