Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Lubię wydawnictwa reminiscencyjne Zoharum. Dzięki nim poznajemy albumy nie tyle zapomniane, co wielu konsumentom muzyki po prostu nie znane. Tak właśnie jest z zestawem "Mistrust Authority & Tectonic Overload", który jest wycinkiem historii projektu Hybryds. Wydawnictwo składa się z reedycji: winyla "Mistrust Authority Promote Decentralisation" (1996) oraz CD "Tectonic Overload" (1998). Całość spaja  ponad 30-minutowy fragment koncertu z Monachium z 1996 roku.

Hybryds cenię za etniczny rytm, pełen mistycyzmu i rytualizmu klimat. Niniejsze wydawnictwo pokazuje jednak inne oblicze projektu. Jest agresywnie, syntetycznie i absorbująco. To prawdziwa eksplozja energii, gęstości i emocji. Muzyka utrzymana jest w ostro akcentowanych rytmach, które urozmaica niekiedy podszyty drapieżną ekspresją wokal.

Zaskoczył mnie komercyjny potencjał muzyki Hybryds. Na "Mistrust Authority" znajdziemy przykładowo utwór "I Walk Alone" - jestem przekonany, że podbiłby niezależne listy przebojów. Utwór ma w sobie niepokojący wydźwięk, pokręconą rytmikę i ostre kontury oraz akceptowalną dla popkultury brutalność.  

"Mistrust Authority & Tectonic Overload" zdumiewa dynamizmem, werwą rytmiczną i siłą. Muzyka Hybryds mieni się tu wariantami rytmów, frapuje urozmaiconą, lecz logiczną formą. Dekompozycja, dezintegracja i destrukcja dźwięków nie zmieniają istoty muzyki Hybryds: pozostał w niej charakterystyczny idiom.


A.D.2018, Zoharum Records

Autor: BH                                                                    18 Kwietnia 2019

Powiązane recenzje: The Ritual Should Be Kept Alive, Music for Rituals, Mythical Music from the 21st Century


Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =