Anima Mundi

Zmieniona muzyka Hoarfrost

Where Words Fail, Music Speaks

Kompilacja dla Ani

Austeros

Przesłanie do wysublimowanych zmysłów Inner Vision Laboratory

The Measures Taken

Człowiek vs. maszyna w muzyce Machinefabriek

Glaciology

Cztery utwory o śniegu i lodzie Strom Noir

Re-Forge: Metalized, Mechanized & Upgraded

Zaczynam wierzyć, że muzyka projektu I.R.O.N. niesie jakieś posłannictwo. Wpleciona w nią wizja zmilitaryzowanej przyszłości, przetwarza świadomość ludzką poprzez podwyższony stan adrenaliny i poczucie zagrożenia. Ponadto idee agresywnej technologii, jak i zindywidualizowany styl muzyki mogą stać się przedmiotem gorących dyskusji.

1. The Industrial Man
2. Titanium Sun
3. Infiltrate The System
4. No Existence
5. Troopers
6. Demolition Force
7. Hypercharger
8. The Machine
9. Singularity - The Final End

A.D. 2013. Rage In Eden


Pierwsza część albumu "Re-Forge: Metalized, Mechanized & Upgraded" przynosi materiał z debiutu po przetworzeniach. Dźwięki pojawiają się w zwiększonych wartościach rytmicznych, w iście futurystycznej odsłonie. Muzyka charakteryzuje się czystą pełnią brzmienia, patetyczną, porywającą i agresywną emocją oraz inteligentnym wykorzystaniem technicznych i kolorystycznych możliwości.

W nowych kompozycjach muzyka urasta do roli majestatycznego hymnu (np. "Troopers", w którym szereg narastających dynamicznie dźwięków przypomina głuche uderzenia dzwonu). W instrumentarium I.R.O.N pojawia się drapieżna i miejscami brudna gitara elektryczna, która uzupełnia szorstką dysonansowość i dodatkowo ma wpływ na dynamikę i agresję utworów. Jest to muzyka witalna, ostra w swojej bezwzględnej intensywności, a jednocześnie formalnie i kompozycyjnie doskonała.

I.R.O.N. potrafił stworzyć swój własny język dźwiękowy, który z pozoru nie ma za wiele wspólnego z muzyką martial, a który okazał się indywidualnym wyciągnięciem wniosków z ewolucji tej muzyki.


Autor: BH                                                                         17 lutego 2014

Powiązane recenzje: Evolving

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =