Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Water Belongs to the Night

Woda to wdzięczny temat dla muzyki. Począwszy od "Muzyki na wodzie" Händla, poprzez teorie Japończyka Masaru Emoto, a skończywszy na "La Syndrome Aquatiqu" AUBE. Gilles Deles podchodzi do tematu wody nieco inaczej, jego album "Water Belongs to the Night" jest zbiorem gitarowych eksperymentów, które śmiało wkraczają w ambientowo - dronową atmosferę, a woda wydaje się tu jedynie pretekstem.

Muzyka Lunt nawiązuje do wody jakby podskórnie, programowo. Utwory często mają mają charakter imitacyjny (np. "Stumbling Crystals"), a konsument muzyki intuicyjnie wychwyci intencje twórcy (np. negatywne wibracje w "Poison Goes Back to the Ground"). Mamy tu do czynienia z motywami starannymi w formie o dużej plastyczności. Gilles Deles posługuje się gitarowymi improwizacjami, elementami nagrań terenowych oraz aspektami bardziej abstrakcyjnymi, jak trzaski, zakłócenia czy zapętlenia. Zarówno temat wody, jak i gitara pozwalają na szerokie spektrum nastroju. Mamy więc poszarpane i jazgotliwe "riffy" w "Golem of Fire", a na drugim biegunie senną atmosferę "I Was Born in an Ocean of Sound".

Pozwolę sobie na osobistą rekomendację. Choć album "Water Belongs to the Night" daleki jest od relaksacyjnego wyrazu, odpręża mnie i daje ukojenie po ciężkim dniu.

A.D.2014, The Tremens Archives

Autor: BH                                                                      16 września 2014

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =