Genetic Transmission

W poszukiwaniu realności dźwięków

Expo 70

Muzyka, która odgradza od zreczywistości

The Ritual Should Be Kept Alive

Magia Hybryds

Once

Naturalizm i zmysłowość muzyki Egora Grushina

Assemblage

Muzyczny asamblaż Machinefabriek

Assemblage

Muzyczny asamblaż Rutgera Zuydervelta jest zbiorem 15 oszczędnych czasowo kompozycji, które dokumentują rozwój artysty w latach 2010-2016. To kolejne po "Dubbeltjes" wydawnictwo tego typu, do którego konsument muzyki ma dostęp dzięki Zoharum Records.

Długość kompozycji nie wtłacza muzyki w ciasny gorset tempa czy brzmienia. Jest pewną formą dyscypliny dla kompozytora i wymusza na nim skłonność do szukania przejrzystości  i zwięzłości. Rutger Zuydervelt wychodzi z tej próby zwycięską ręką, choć mam świadomość, że nie wszystkim przypadnie do gustu ta powściągliwość w muzyce. Z drugiej jednak strony mamy różnorodność rozwiązań muzycznych - zebrane z różnych wydawnictw i stworzone przy okazji różnych sytuacji utwory tworzą kalejdoskop zabiegów muzycznych (od noisu, interpretacji awangardy Cage’a, przez industrialne echa, po odniesienia słowa do muzyki).

"Assemblage" można określić jako pewnego rodzaju dźwiękowy kolaż, otwarty na wszelkie muzyczne zabiegi oraz pomysły ich zestawień i połączeń. Całość albumu nabrała nie tylko nowego znaczenia, powstały również nowe związki między znaczeniami, które niosą ze sobą poszczególne utwory Machinefabriek.

A.D.2017, Zoharum Records

Autor: BH                                                                    14 Lutego 2018

Powiązane recenzje: Dubbeltjes,The Measures Taken

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =