Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Light Of The Dreams

Piotr Wierzbicki napisał: "Czyż między metafizyką a muzyką nie da się wytropić punktów stycznych? Czyż owo doznanie istnienia czystego, wydestylowanego z przypadłości i okoliczności, co to bywa punktem wyjścia uczonych medytacji i dociekań, nie zostawiło trochę śladów w dziełach, które przemawiają do nas mową dźwięków?” [1]. Album "Light Of The Dreams" zabiera nas w krainę snów, miejsce nieoczywistych zdarzeń - również muzycznych.

Maciek Szymczuk nie buja tym razem w obłokach, prowadzi muzykę z bardzo konsekwentną koncepcją dynamiczną, w której usłyszymy nawiązania do muzyki lat 70-tych i 80-tych. Mimo, że jest to płyta o snach atmosfery onirycznej uświadczymy mało. Oszczędzono nam również koszmarów. Konsument muzyki będzie obcował z muzyką pełną widów  i psychodelicznych transów, które pięknie wybrzmiewają w nieuchronnym postępie czasu.

Podoba mi się dobór barw i przejrzystość tej muzyki. Nie ma tu przesadnego wyrafinowania melodycznego są natomiast filigranowe ornamentacje, które precyzyjnie umieszczone wpływają na atmosferę nagrań. A ta jest bardzo metafizyczna, nieoczywista. Muzycznych snów.

Przypisy:
[1] Ruch Muzyczny 17/2006

A.D.2017, Zoharum Records

Autor: BH                                                                    02 Listopada 2018


Powiązane recenzje: Music For Cassandra, Clouds, Ways

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =