Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

In The Fog

Album "In The Fog" to twórczo wykoncypowana synteza myśli, muzyki oraz dramatycznego konceptu, który odciska znamienne piętno na odbiorze tego krążka.

1. Forgotten Afternoons
2. Inertia
3. Limits Of Hope
4. Geiger Land
5. Castle In The Fog
6. Crown King
7. Core Reactor

A.D.2012, Ahead RecordsMuzyka na "In the Fog" rozwija się swobodnie, roztaczając przed słuchaczem swoje programowe obrazy: mikrohistorie będące konsekwencją katastrofy czarnobylskiej. Co ważne nadrzędność myśli przewodniej nad muzyką tutaj nie ciąży. Owszem w  pewnym sensie przekaz stał się ważniejszy od muzyki. Ma swoją dramatyczną treść emocjonalną którą należało podkreślić, muzyka musiała iść za nią i ją interpretować. Wymagało to pewnych uproszczeń w formie przekazu. Ale to nie akcja jest tu najważniejsza, a opis emocji. Mirrorman używa różnych technik pogłębiających wyraz (ogromne wrażenie wywarło na mnie wykorzystanie komunikatu o katastrofie w "Castle In The Fog"), wszystkie jednak zamykają się w zbiorze dźwięków charakterystycznych dla ponurej wersji trip hopu wzbogaconej o ambientowe elementy. Tworzy sekwencje, przetwarza frazy melodyczne, wprowadza subtelne cieniowania, interwały o wielkiej sile ekspresji, niemal rysując smutek, ból i zwątpienie. Jego muzykę dobrze uzupełnia eteryczny głos She.xist.

P
iękno i sens muzyczny tego albumu powinny być odczytywane nie tylko w zbiorze melodii, napięciach i rozwiązaniach napięć, zdobieniu i gorliwości ekspresji wokalnej. Całkowity dochód ze sprzedaży płyty jest przeznaczony na leczenie dzieci z Ukrainy i Białorusi, które zmagają się ze schorzeniami genetycznymi będącymi następstwem katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu w 1986 roku.

Autor: BH                                                                             24 lipca 2013

Powiązane recenzje: Mirrorman & India Czajkowska - Secretia

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =