Anima Mundi

Zmieniona muzyka Hoarfrost

Where Words Fail, Music Speaks

Kompilacja dla Ani

Austeros

Przesłanie do wysublimowanych zmysłów Inner Vision Laboratory

The Measures Taken

Człowiek vs. maszyna w muzyce Machinefabriek

Glaciology

Cztery utwory o śniegu i lodzie Strom Noir

The Sword Of Creation

Najnowszy album Organisation Toth wydaje się naturalną konsekwencją poprzedniego wydawnictwa. Jednak jest to konsekwencja nosząca ślady ewolucji. Album "Sword Of Creation" przynosi muzykę wyważoną i dojrzałą.

1. WerWolf
2. W.A.R.
3. Primordial Cult
4. Now it is Northern Ice…
5. Solar Law
6. Ekstatischer Kampf
7. Von Ewigkeit zu Ewigkeit
8. WerWolf Ende

A.D.2013, Rage In Eden

To wciąż muzyka mająca za zadanie przekazanie pewnych emocji i wartości - w sposób charakterystyczny dla projektu. Nie wiele jest tu dosłowności dźwiękowej, środek ciężkości został przesunięty maksymalnie w kierunku sfery intuicyjnej, co czyni album bardziej intrygujący. W przeciwieństwie do albumu "The Living Forces of Evil" nowe wydawnictwo wydaje się bardziej wycofane, minimalistyczne i zróżnicowane.  Wykorzystane środki muzyczne nie mają skomplikowanej struktury, jednak efekt końcowy można uznać za satysfakcjonujący. Miks ciemnych sekwencji, stłumionych wokali, elektro pętli i elementów sound pollution uzupełniają struktury rytmiczne o wybuchowej dynamice i pełnym napięcia, dramatycznym charakterze. Kilkakrotne powtórzenie jednego dźwięku tworzy zarodkowy ruch melodyczny (np. "W.A.R").


Nowe kompozycje Organisation Toth są z pewnością dziełami oryginalnymi, o dużej sile wyrazu. Wszystko dzięki odrębności języka dźwiękowego, wykreowanego w ciągu okresu indywidualnego rozwoju - od neoklasycyzmu (tu szczątkowo) aż do stylu oryginalnego, własnego o interesującej, mocno stężonej ekspresji.

Autor: BH                                                                        12 lutego 2014

Powiązane recenzje: The Living Forces of Evil

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =