Once

Naturalizm i zmysłowość muzyki Egora Grushina

Assemblage

Muzyczny asamblaż Machinefabriek

Rosarium Hermeticum

Hermetyzm Artefactum

Vestigial Element

Fatalizm i alienacja Calling Voice Project

Early Recordings

Wspominkowy album Aquavoice

Tranquility

Outre uniwersalnie podchodzi do problemów nowego języka muzycznego black metalu zarówno od strony estetycznej jak i ekspresyjnej.

1. Of Drowning
2. Tachypnea
3. Sea of Mercury
4. Hear The Voice


A.D.2013, Outre

"Tranquility" niesie muzykę o szerokim oddechu, pełną ekspresji, miejscami trochę patetyczną (na to odczucie ma wpływ suchy, mechanicznie artykułowany wokal, który zresztą tu pasuje i mi bardzo odpowiada) i ujętą w rozbudowane formy, na które składają się elementy wspólne dla wielu domen ekstremalnego grania. Projekt nie boi się wprowadzać do swoje muzyki wyrazistych i regularnych w budowie, ujętych w tempa powolne melodii (np. "Of Drowning"). Nieobce są mu również przyśpieszenia i dynamika precipitando. Charakterystyczne różnicowanie siły dźwięku w kolejnych odcinkach przebiegu muzycznego, oraz wprowadzenie takich elementów jak saksofon ("Hear The Voice") powoduje w konsekwencji wzbogacanie się treści wyrażanych przez muzykę Outre. 

Mam nadzieję, że zaprezentowane na tym mini albumie mieszanie technik i stylów muzycznych stanie się typowe dla Outre. Umiejętne zaniechania selekcjonowania środków i stosowanie je naraz w sposób naturalny prowadzi do interesującej indywidualnej syntezy, która ma szanse rozwinąć skrzydła na pełnometrażowym materiale. Na co osobiście liczę.


Autor: BH                                                                     10 listopada 2013

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =