Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Machine River

Mam szczególny sentyment do twórczości Robina Storey'a. Nie ukrywam, że jego dźwiękowe wizje są w mojej ocenie bliskie ideałowi. Przy okazji kolejnej recenzji zastanawiałem się czy ewentualna kolaboracja z innym twórcą stanowić będzie wartość dodaną do jego muzyki, czy też straci swój charakterystyczny sznyt. Mam okazję przekonać się o tym przy okazji albumu "Machine River", który powstał we współpracy z Shaunem Sandorem (Promute).

Na szczęście Rapoon pozostał wierny swojej estetyce dźwiękowej i charakterystycznym założeniom formalnym, których działanie w  moim odczuciu zapewnia muzyce Storey'a wartość artystyczną.

Rapoon i Promute budują razem aurę muzycznego sacrum. Osiem kompozycji z "Machine River" brzmi eterycznie i orientalnie, rozpływają się w dźwiękach elektronicznych przetworzeń. Efektem jest muzyka zdystansowana, jednocześnie dotykająca korzeni duszy, lawirująca na skraju jawy i snu, a zarazem trzymana w ryzach formy. Ta podróż w zupełnie inny czas nie jest nużąca, a po prostu piękna, hipnotyzująca i wyciszająca. Storey i Sandor pozwalają poczuć, jak czas zwalnia.

"Machine River" nazwałbym afirmacją stanu zadumy, tęsknotą za życiem w którym można poświecić swój czas na spoglądanie w niebo i błądzeniu myślami...

A.D.2014, Zoharum Records

Autor: BH                                                                          10 lutego 2015

Powiązane recenzje: Disappeared Redux, Fall Of The Drums, Seeds in the Tide Volume 01, Seeds in the Tide Volume 02,The Fires of the Borderlands, Time-loop Anomalies, To West and Blue, Vernal Crossing Revisited


Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =