Anima Mundi

Zmieniona muzyka Hoarfrost

Where Words Fail, Music Speaks

Kompilacja dla Ani

Austeros

Przesłanie do wysublimowanych zmysłów Inner Vision Laboratory

The Measures Taken

Człowiek vs. maszyna w muzyce Machinefabriek

Glaciology

Cztery utwory o śniegu i lodzie Strom Noir

The Fires of the Borderlands

"The Fires of the Borderlands" to dzieło konstrukcyjnie idealnie wyważone, choć fakturalnie skomplikowane. Nie straciło swojego uroku mimo upływu 16 lat. Robin Storey zamknął swoją muzykę w niesamowitym kręgu ambientowego piękna i stworzył dzieło poza czasem i przestrzenią. Kiedy słucham utworów z tego albumu odnoszę wrażenie przepływania zawieszonych w przestrzeni migotliwych punktów, które posiadają jakąś swoją ściśle określoną głębię przestrzenną i wymiar czasowy.

Narracja jest spowolniona i pozornie jednostajna. Dźwięki wędrują w pozornym chaosie. Pod powierzchnią czystego brzmienia ukrywa się jednak ścisła struktura, wyraźnie wyczuwalna logika, która wyznacza miejsce każdego dźwięku.

Robin Storey fascynuje niezależnością stylistyczną i estetyczną nie od dziś. Dowodem jest drugi dysk tego wydawnictwa, który zawiera zapis koncertu z radia KFJC z San Francisco. Zawiera materiał lżejszego kalibru niż ten na "The Fires of the Borderlands". Orientalny klimat i wyraźniej zarysowane linie melodyczne stanowią ciekawy kontrast do właściwej płyty.

Rapoon bada dźwiękowe sposoby na muzyczną medytację. Pomagają mu w tym niespiesznie snujące się, pojedyncze, rozrzucone motywy i frazy.  Muzyka na "The Fires of the Borderlands" kryje w sobie napiętą ekspresję i subtelne zawirowania, w których Konsument muzyki zapada się niekiedy wraz z dźwiękami w dźwięczącą ciszę.


A.D.2014, Zoharum

Autor: BH                                                                       11 grudnia 2014

Powiązane recenzje: Disappeared Redux, Fall Of The Drums, Seeds in the Tide Volume 01, Seeds in the Tide Volume 02, Time-loop Anomalies, To West and Blue, Vernal Crossing Revisited


Rapoon & Promute - Machine River

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =