Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Split

Nie są jednoznacznie jednorodni, ani przeciwstawni. Koordynacja, przenikanie i uzupełnianie planów wychodzą im bardzo dobrze. Mowa o bohaterach omawianego splitu projektach: Re-Drum i B°TONG.

Oba projekty sprawiedliwie podzieliły się powierzchnią nośnika i prezentują po trzy kompozycje, którymi pragną przyciągnąć uwagę Konsumenta muzyki.

Rosyjski projekt Re-Drum prezentuje koncypowane z dystynkcją, podane z dystansem, niemal na zimno frazy. Brak tu miejsca na ciepło, czy na emocjonalny ekshibicjonizm. Częściej wieje chłodem, a ekspresja trzymana jest w ryzach - niemal ujarzmiona. Trudno uchwycić w tych utworach dźwięki przypadkowe. Wszystko wydaje się wyliczone, przemyślane, a jednocześnie podane z ogromną wrażliwością. Po prostu piękne.

B°TONG Chrisa Sigdella plasuje swoje dźwięki w aurze bardziej niedostępnej i ponurej. Tu przestrzeń jest szczelnie wypełniona dźwiękami, a brzmieniowa magma jest nasycona wyrazistszymi emocjami. Podskórnie słychać dronowe pasma, które są niczym siatka i nadają muzyce spójności, statyczności, zatrzymują czas, ale i niepokoją...


A.D.2014, Zoharum Records

Autor: BH                                                                          9 lutego 2015

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =