Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

A.S.

Dźwiękowy recycling Bionulora

Nowa Ziemia 2

Trójstronne, artystyczne przymierza

Reimagined

Metamorfoza, interpretacja czy przeobrażenie muzyki?

Nightclubbing / Die Wölfe kommen züruck

Duch krautrocka

Chmurniki

Projekt ROD ma specyficzny, indywidualny styl, archaizujący własną melodykę w duchu ludowym. W tym zdaniu kryje się cała filozofia dźwięków, które możemy usłyszeć na mini albumie "Chmurniki".

ROD stworzył syntezę ducha folkloru z rozwiniętym językiem artystycznym. Nadał jej własne, indywidualne rozwinięcia. Tym samym dał przykład dość szczególnej możliwości kompilowania wartości dawnej, z wybranymi wartościami muzyki nowej. Na "Chmurnikach" wyraźnie słychać fascynację witalnością rytmu i bezwzględnością dysonansowej harmoniki. Jest to trochę zgubna fascynacja, bo zróżnicowanie rytmu i stopień jego skomplikowania pozostawiają wiele do życzenia. Ogólny wydźwięk albumu oraz jego "pogodowy" aspekt jest jednak jak najbardziej pozytywny.


Słuchając nowego albumu projektu ROD odniosłem wrażenie, że projekt stara się w wniwecz obrócić zużyte formuły i wyświechtane recepty kształtowania materii dźwiękowej. Szuka swojej ścieżki starając się omijać gotowe rozwiązania, istniejące przecież na wyciągnięcie ręki. Jeszcze nie zawsze to się udaje, ale jest to godne pochwały.

A.D.2014, Zoharum Records, 32studio

Autor: BH                                                                      17 sierpnia 2014

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =