Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Wieża Ciśnień II

To wydawnictwo podsumowuje dotychczasową pracę Galerii CKiS "Wieża Ciśnień". Działalność konińskiej Galerii wiąże się między innymi z organizacją występów "artystów dźwiękowych/muzyków poszukujących nowatorskich form twórczej artykulacji w ramach wystąpień podczas festiwalu Permutacje". W nietypowej i zarazem interesującej przestrzeni prezentowany jest zarówno dorobek uznanych twórców, jak i prace młodych artystów i jest to również wspólny mianownik niniejszego wydawnictwa.

Praktyka restytucji dźwięków odnosi się do działań zmierzających do rehabilitacji i  przywrócenia należnego miejsca dźwiękom, które nie są traktowane jako typowo muzyczne. Za dźwięki niechciane, znalezione, resztki, szumy i trzaski wzięli się naprawdę dobrzy muzycy: Zenial, Sumpf, Demonszy, Monopium, Sambar, Bachorze, KaLeka, X-NAVI:ET, TER, Micromelancolié i Mirt.

Trudno jest wyróżnić działania któregoś z wyżej wymienionych. Każdy posiada swoje podejście do muzyki i nadaje jej indywidualny rys. Mamy więc nagrania terenowe, penetrację świata trzasków i sprzężeń, syntezatorowe sny.. Jednak te wcześniej niepublikowane utwory tworzą homogeniczną całość. Brak tu chaosu towarzyszącego wielu kompilacjom. Dzięki nadrzędnej zasadzie restytucji dźwięku muzyka zyskuje (mimo elementów improwizacyjnych) charakter regularny,  często sprzyjający kontemplacji - choć nie jest to na szczęście regułą.

A.D.2015, Zoharum Records

Autor: BH                                                                    20 Listopada 2018


Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =