Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Sensitive Data 2 - 5th anniversary edition

Powszechnie uważa się, że muzyka współczesna cierpi na brak dystansu historycznego. Sądzi się, że zaszły w niej (oczywiście w stosunku do dotychczasowego rozwoju oraz jej stylów) szerokie zmiany jakościowe. Współczesna muzyka reprezentuje liczne kierunki, które z trudem, umownie i często sztucznie stara się pokwalifikować. Różne od tradycyjnego jest również podejście do nowej muzyki.

"Sensitive Data 2" - jubileuszowa kompilacja Zoharum to nie tylko zmyślnie dobrany przegląd rzadkich utworów artystów powiązanych z wytwórnią. To esencja (nie boję się użyć tego słowa) współczesnej muzyki (a może anty muzyki?). Kompilacja zabiera słuchacza w muzyczny świat bez tradycyjnej melodii i harmonii. To miejsce gdzie forma muzyczna poddaje się przypadkowi, a jej tworzywo to tony niekreślonej wysokości, szmery, stuki. Tu słowo i ludzki głos, przez nowe traktowanie nabierają innej wartości. W nowy sposób  wykorzystywane są instrumenty, powstają nowe metody generowania dźwięku.  Ruch, dynamika, rytm oraz czas inaczej ujmowane wpływają na ekspresję niesioną przez utwory nowej muzyki.

Muzyka Zoharum dociera do nas inaczej, wymaga oddalenia się od dźwiękowych skojarzeń i estetycznych nawyków, do których przyzwyczaja nas codzienny medialny szum. Warto poddać się działaniu nowego świata dźwięków i nowym wyobrażeniom o pięknie...

Wydawca: Zoharum


Autor: BH                                                                       25 czerwca 2013

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji
 

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =