Fuse / Holter

Split Echoes of Yul i Nowa Ziemia

Conspicuous Unobstructed Path

Macabre folk 23 Threads

Dionysus

Dytyramb Dead Can Dance

Light Of The Dreams

Sny Maćka Szymczuka

Music For Cassandra

O śmierci inaczej

Sensitive Data 2 - 5th anniversary edition

Powszechnie uważa się, że muzyka współczesna cierpi na brak dystansu historycznego. Sądzi się, że zaszły w niej (oczywiście w stosunku do dotychczasowego rozwoju oraz jej stylów) szerokie zmiany jakościowe. Współczesna muzyka reprezentuje liczne kierunki, które z trudem, umownie i często sztucznie stara się pokwalifikować. Różne od tradycyjnego jest również podejście do nowej muzyki.

"Sensitive Data 2" - jubileuszowa kompilacja Zoharum to nie tylko zmyślnie dobrany przegląd rzadkich utworów artystów powiązanych z wytwórnią. To esencja (nie boję się użyć tego słowa) współczesnej muzyki (a może anty muzyki?). Kompilacja zabiera słuchacza w muzyczny świat bez tradycyjnej melodii i harmonii. To miejsce gdzie forma muzyczna poddaje się przypadkowi, a jej tworzywo to tony niekreślonej wysokości, szmery, stuki. Tu słowo i ludzki głos, przez nowe traktowanie nabierają innej wartości. W nowy sposób  wykorzystywane są instrumenty, powstają nowe metody generowania dźwięku.  Ruch, dynamika, rytm oraz czas inaczej ujmowane wpływają na ekspresję niesioną przez utwory nowej muzyki.

Muzyka Zoharum dociera do nas inaczej, wymaga oddalenia się od dźwiękowych skojarzeń i estetycznych nawyków, do których przyzwyczaja nas codzienny medialny szum. Warto poddać się działaniu nowego świata dźwięków i nowym wyobrażeniom o pięknie...

Wydawca: Zoharum


Autor: BH                                                                       25 czerwca 2013

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji
 

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =