Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Album Diversions

Na wstępie pragnę zaznaczyć, iż jest to mój pierwszy kontakt z twórczością Sight To Behold. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest zachwyt, który może dla wielu osób wydać się naiwny a nawet zabawny.

 1. Why Are We Here Again?
 2. Gardens Of The Night
 3. You Go Too Fast, You Won't Get All The Wheat
 4. Everyday Rules Are So Hard
 5. On Death And Dying
 6. Diversions
 7. Remember The Daze

 A.D. 2011
Ciekawą muzykę proponuje słuchaczowi Sight To Behold.  Grają prosto, bez zbędnych kombinacji. Nie wynika to bynajmniej z ograniczeń (np. umiejętności), lecz z bardzo emocjonalnego podejścia do muzyki. Mamy więc do czynienia z melodyjnym i miejscami wpadającym w ucho materiałem. Bardzo podoba mi się zachowana równowaga: z jednej strony ciężar gitar i bardzo ekspresyjne wokalizy, z drugiej łatwo wyczuwalna lekkość i chwytliwość utworów. Kompozycje na "Diversions" mają dość przemyślaną konstrukcję. Melodyczne dysonanse, zmiany tempa oraz czysto zaśpiewane sekwencje budują atmosferę tej płyty. Dobrze wypada współpraca na linii gitar i punkowo brzmiącej perkusji. Zwraca uwagę szeroki wachlarz umiejętności wokalisty. Poprawne screamy czy growle przeplatają się z zachwycającym, czystym śpiewem. Wokal odciska piętno na każdej sekundzie tej płyty, zdradza i jednocześnie napędza emocje ukryte w kompozycjach. Jest czytelny w każdej postaci, co niewątpliwie jest zasługą dobrego brzmienia.

Otwierający album "Why Are We Here Again?" jest opartą na mocnych gitarowych aranżach, energetyczną kompozycją. Wokalista dwoi się i troi pokazując pełen zakres swoich możliwości. Śladowe ilości elektroniki bardzo ładnie wkomponowały się w ten utwór.

"Gardens of Night" to szybki, kipiący agresją utwór. Ma w sobie zadziorność, którą lubię. Dzięki zmianom tempa nie jest jednostajny. Zwraca uwagę ekspresyjnie wyśpiewana końcówka, która na pewno sprawdzi się na koncertach.

W "You Go Too Fast, You Won't Get All The Wheat" przykuwa uwagę ciekawa linia basu. Wyłowimy również pokręcony gitarowy riff i urozmaicony wokal. Zmiany tempa  uruchamiają tu sporą dawkę przebojowości.

Inną stylistykę oferuje emocjonalny 'Everyday Rules Are So Hard''. To akustyczny numer pełen feelingu z bardzo przyjemnym motywem melodycznym.

Krótką chwilę zadumy przerywa połamany początek ''On Death and Dying''. To osadzony na ciężkim riffie umiarkowanie agresywny utwór. Trochę zabawy elektroniką i efektowne wyciszenie nadają tej kompozycji lekko psychodeliczny rys.

Tytułowy utwór "Diversions" jest właściwie krótkim elektronicznym przerywnikiem i wstępem do ostatniej kompozycji.

Album kończy "Remember The Daze", który wita nas bardzo przebojową gitarą. Pojawiają się przyjemne przestery, a wokal wręcz kipi złością. Zwraca uwagę dobra praca perkusji. Podoba mi się końcówka tego utworu, mocne zamknięcie całego albumu.

Trochę sprzeczności w tej muzyce - z jednej strony jest barwnie, żywo wręcz szalenie, z drugiej zaś agresywnie, buntowniczo. Zastanawiam się do kogo kieruje swoją muzykę Sight To Behold. Wątpliwe, by szczytem ich marzeń było podbicie serc nastoletnich buntowników. Stąd rośnie we mnie obawa, że postronny słuchacz w wieku dojrzalszym posądzi formację choćby o przerysowanie emocji. To nie jest muzyka do wielogodzinnych rozmyślań nad sensem życia. To zastrzyk energii, jaki bez względu na muzyczne upodobania każdy z nas powinien zaaplikować sobie od czasu do czasu.

Autor: BH                                                                    16 Czerwca 2011

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =