Fuse / Holter

Split Echoes of Yul i Nowa Ziemia

Conspicuous Unobstructed Path

Macabre folk 23 Threads

Dionysus

Dytyramb Dead Can Dance

Light Of The Dreams

Sny Maćka Szymczuka

Music For Cassandra

O śmierci inaczej

Dream Sequence

Nie będę odosobniony w skojarzeniu: Snoqualmie Falls przywołuje w mojej pamięci obraz Miasteczka Twin Peaks. Jak się okazuje album "Dream Sequence" nie jest wcale tak odległy od atmosfery wspomnianego serialu.

Trochę zbił mnie z tropu opis albumu, w którym Twórcy: Alicia MerzJeff Stonehouse nakreślili błogi obraz spaceru po starożytnym lesie i płynącej w powietrzy muzyki pośród szelestu liści i śpiewu ptaków. Oczywiście te wszystkie elementy są i tworzą niepowtarzalny nastrój, który wzmacniają dodatkowo eteryczne wokalizy, jednak w moim odczuciu tworzą atmosferę wprost z sennego marzenia, które jak wiemy potrafi przeistoczyć się w senny koszmar.

W muzyce Snoqualmie Falls nie ma śladu melodii, są tu tylko strzępy i skrawki pewnych sekwencji (w tym gitarowych). Nie mogę pominąć wkładu Alicji Merz, która  wykorzystuje różne sposoby emitowania głosu: od bezdźwięcznego szeptu do falującego, lecz stłumionego śpiewu.

Całość wydaje się wyzwolona spod jarzma czasu i nic tu nie jest takie oczywiste - dokładnie jak w marzeniu sennym, który może być projekcją naszego dnia, przetwarzaniem wspomnień, a kto wie może teoria Carla G. Junga jest prawdziwa i wpływają na nie zdarzenia przyszłe?

A.D.2014, Twice Removed Records

Autor: BH                                                                   20 listopada 2014

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =