Nightclubbing / Die Wölfe kommen züruck

Duch krautrocka

07|100|15

Dźwiękowa wizytówka Zoharum Records

Random Soundtrack

Synteza rzeczywistości Mirta

Wieża Ciśnień II

Dźwiękowa restytucja

Fuse / Holter

Split Echoes of Yul i Nowa Ziemia

Dreaming Muzak

Czego potrzebujemy by zasnąć? Wygodnego łóżka i poduszki? To nie zawsze wystarcza. Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia jedna trzecia populacji ludzi na świecie cierpi na bezsenność. Wielu ekspertów zaleca sprzyjającą marzeniom sennym muzykę. Taką rolę może pełnić przypominany właśnie przez Wytwórnię Zoharum album Troum.


Słuchając albumu "Dreaming Muzak" rozkoszowałem się ciszą i subtelnymi odmianami myśli muzycznych często bytującymi na granicy szeptu. Troum serwuje muzyczną tapetę złożoną z dwóch długich kompozycji, które mają w sobie naturalny rytm i oddechy czytelnie wskazujące perspektywę całości. Pod wpływem subtelnych dronów faktura kompozycji stała się płynna, zatarły się kontury formalne, a pojawiające się nieregularnie akcenty jak punkty rozmywają się w plamy.

Muzyka Troum nie emanuje radością, nie poraża światłem - brzmienie jest raczej ciemne, osnute mgłą, ale zachwyca właśnie spokojem, hipnotyzuje i pozwala wsłuchać się w siebie. Pamiętajmy „nawet kiedy śpimy, nasz słuch wciąż działa” [1]. Dobranoc...


Przypis:
[1] Seth S. Horowitz, A. Horowitz - The Universal Sense: How Hearing Shapes the Mind. 2013.


A.D.2014, Zoharum Records

Autor: BH                                                                   13 listopada 2014

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =